آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ , Sunday 13 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102949
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  معاونت پرستاری به معاونت «مراقبت پرستاری» ارتقا یافت

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مریم حضرتی، معاون پرستاری وزارت بهداشت درباره «صحبت‌های مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر ادغام یا لغو معاونت پرستاری»  اظهار داشت: پیشنهادی به معاونت پرستاری برای ارتقای این معاونت به معاونت مراقبت پرستاری شد و هدف ارتقای مراقبت در وزارت بهداشت و ایجاد انسجام در امر مراقبت بود تا گروه‌های دیگری که مراقبت انجام می‌دادند مانند ماماها و گروه‌های توانبخشی، به گروه پرستاری اضافه شوند.

  وی ادامه داد: جلسات متعددی در معاونت پرستاری با گروه‌های مختلف تشکیل شد و نظرات کارشناسی مامایی و توانبخشی مطرح شد و در نهایت برای اینکه این تصور پیش نیاید که معاونت پرستاری فقط مخصوص به یک صنف است؛ به همین دلیل معاونت پرستاری به معاونت مراقبت پرستاری ارتقا پیدا کرد.

  معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود: محدوده فعالیت‌هایی که در معاونت پرستاری انجام می‌دهیم مانند مراقبت در منزل، مراقبت تسکینی یا مراقبت از افرادی که در سالهای آخر عمر قرار دارند و نیاز به مراقبت خاص است و نیز فعالیت‌های دیگری که در پرستاری انجام می‌شود اکنون نیاز به یک جایگاه خاصی داشت.

  حضرتی اضافه کرد:در نتیجه تغییرات ساختاری کوچکی ایجاد می‌شود و نام معاونت پرستاری به معاونت مراقبت پرستاری ارتقاء پیدا می‌کند و هدف این بود که یک مراقبت کیفی را با یک هزینه مقرون به صرفه به مردم ارائه دهیم.

  وی در پاسخ به این پرسش که «آیا ماماها نیز زیر مجموعه معاونت پرستاری قرار می‌گیرند»، خاطرنشان کرد:‌ پیشنهاد اولیه این بود که گروه‌های مامایی و توانبخشی با گروه‌های پرستاری یکی شوند اما اکنون به دلیل اینکه هنوز زیرساخت‌ها آماده نیست و شاید برنامه‌های دیگری برای انجام این کار لازم باشد، معاونت مراقبت‌های پرستاری شکل گرفت.

  معاون پرستاری وزارت بهداشت یادآور شد: ماماها مراقبت‌های خود را انجام می‌دهند و باید توسعه دهند؛ ضمن اینکه گروه توانبخشی نیز باید مراقبت خود را توسعه دهد؛ البته ما نیز با این گروه‌ها در امور مختلف همکاری داریم، اما اینکه این گروه‌ها به زیرگروه پرستاری بیایند این طور نیست و آنها در همان معاونت درمان انجام وظیفه می‌کنند.

  برچسب ها :

  نظرات