آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ , Sunday 13 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102947
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  مدارس شاهد هیچ آزمون ورودی ندارند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/محمدرضا رزاقی مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: زمان ثبت‌نام مدارس شاهد از ۴ خرداد برای ورودی پایه اول ابتدایی آغاز شده است و زمان ثبت‌نام پایه هفتم از اول تا ۱۶ تیرماه و پایه دهم نیز ۵ تا ۲۱ تیرماه از طریق سایت سجا انجام می‌شود.

  وی تصریح کرد: متقاضیان ورود به مدارس شاهد الزاماً باید به سایت سجا مراجعه کرده و بر اساس کد ملی و اطلاعات دریافتی، مرحله اول ثبت‌نام را انجام دهند لذا تأکید می‌کنم مراجعین قبل از دریافت کد رهگیری نباید از سایت خارج شوند زیرا اگر کد مذکور را دریافت نکنند ثبت‌نام آن‌ها قطعی نخواهد بود.

  رزاقی خاطرنشان کرد: تمام دانش‌آموزانی که بر اساس شرایط قانونی، شرایط ورود به مدارس را دارند می‌توانند در مدارس شاهد ثبت‌نام کنند و هیچ منعی برای آنان وجود ندارد اما به لحاظ اولویت‌هایی که اعلام کردیم، افراد متناسب با اطلاعاتی که ارائه می‌دهند می‌توانند در مدارس شاهد ثبت‌نام کنند.

   مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش گفت: با توجه به ظرفیت مدارس شاهد، اولویت اول با فرزندان شاهد، جانبازان و ایثارگران است و در مرتبه بعد جامعه ایثارگری و سپس دانش‌آموزانی که به لحاظ فرهنگی، علمی و هنری و ورزشی دارای توانمندی‌هایی بودند و یا فرزندان خیران مدرسه‌ساز می‌توانند در اولویت‌های بعدی قرار داشته باشند.

  وی برگزاری هرگونه آزمون ورودی به مدارس شاهد را منتفی دانست و افزود: هیچ‌گونه آزمون ورودی انجام نمی‌شود و فقط همان شرایطی که عنوان کردیم یعنی در پایه اول فقط شرایط سه‌جلی و در پایه‌های بعدی تنها شرایطی که برای ورود اعلام کردم، اعمال می‌شود.

  رزاقی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه دانش‌آموزانی که دوره ابتدایی یا متوسطه دوره اول را در مدارس شاهد گذرانده‌اند آیا می‌توانند بدون دارا بودن شرایط اعلام‌شده وارد مدارس شاهد دوره بعدی شوند؟ اظهار کرد: دانش آموزان برای ورود به پایه جدید حتماً باید دوباره موردسنجش مدارک قرار بگیرند و با توجه به مدارکی که ارائه می‌دهند و ظرفیت مدارس موردتقاضا مجدداً بر اساس اولویت‌های تعیین‌شده موردپذیرش قرار می‌گیرند.

  وی از فعالیت ۱۳۵۰ مدرسه شاهد در سطح کشور خبر داد و افزود:در این مدارس در سال تحصیلی جاری حدود ۳۸۰ هزار دانش‌آموز مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۲۰۷ هزار دانش‌آموز معادل ۶۰ درصد از جامعه شاهد و ایثارگری هستند و ۴۰ درصد مابقی نیز غیر ایثارگر هستند.

  رزاقی در خصوص میزان شهریه در مدارس شاهد اظهار کرد: هر طرحی که قرار باشد در مدارس شاهد اجرا شود باید ابتدا از طرف ستاد شاهد مصوب و به اداره کل امور شاهد و ایثارگران ابلاغ شود، هزینه کمک سرانه دانش آموزان شاهد را بنیاد شهید تقبل می‌کند، اما هزینه دانش آموزان آزاد را والدین پرداخت می‌کنند و امسال در حدود ۲۰ درصد افزایش شهریه داشتیم.*ایجاد موزه الکترونیکی شهدا

  وی در خصوص ایجاد موزه الکترونیکی شهدا توسط این اداره کل، خاطرنشان کرد: تمام اطلاعات و مستندات ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز و ۵ هزار معلم شهید را درجایی جمع‌آوری می‌کنیم تا بتوانیم به‌عنوان بانک اطلاعاتی از آن استفاده کنیم.

  مدیرکل امور شاهد و ایثارگران نسبت به فعالیت سایت‌هایی جعلی در فضای مجازی هشدار داد و افزود: متقاضیان ورود به مدارس شاهد برای ثبت‌نام تنها از طریق سایت سجا (saja.medu.ir) و در بستر پرتال وزارت آموزش‌وپرورش اقدام کنند.

  برچسب ها :

  نظرات