آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 12 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102940
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۵ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  ۵ کلیپ جنجالی درباره مدارس توسط دشمن ساخته شده است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، در همایش بزرگداشت سالروز حماسه تاریخی آزادسازی خرمشهر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات حاضرین و همچنین تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت علی(ع) گفت: امیدواریم خداوند توفیق دهد ضمن اینکه بهره کافی را از این ماه می‌بریم، بتوانیم از محبان و رهروان راه مولای متقیان علی(ع) باشیم.

  وی افزود: امروز اینجا خاطرات دوران دفاع مقدس مرور شد و می‌خواهیم در مورد سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و سپس نگاه امام خمینی(ره) در تبیین این مسأله و آنچه فراروی ما قرار دارد، صحبت کنیم.

  کاظمی ادامه داد: روز سوم خرداد آنقدر اهمیت دارد و به قدری در تاریخ انقلاب و جنگ تحمیلی ما بزرگ است که می‌ارزد از این گردهمایی‌ها متعدد برگزار و اتفاقات آن بازخوانی شود؛ شاید بتوان گفت پیروزی ما در فتح خرمشهر تثبیت نظام و انقلاب بود.

  وی گفت: خرمشهر نماد مقاومت و ایثار است که از همین جا سلام و درود به روح پرفتوح همه شهدایی که افتخار را برای نظام جمهوری اسلامی آفریدند، می‌فرستم؛ این شهدا واقعا نقطه عطفی در معادلات انقلاب اسلامی در مواجهه با سیاست‌های بین‌المللی، قدرت نظامی و از بین بردن توان نظامی دشمنان انجام داده‌اند که از مهم‌ترین آنان می‌توان شهید صیاد شیرازی، شهید باقری و شهید جهان‌آرا نام برد.

  کاظمی افزود: دشمن چهل سال انواع استراتژی‌ها را برای شکست انقلاب در پیش گرفته و هر روز اقدامات مختلفی انجام داده ولی به نتیجه نرسیده است، به طور مثال جنگ هشت ساله و پیروزی خرمشهر، درسی به دشمنان ما داد که هرگز هوس تهاجم به جمهوری اسلامی نداشته باشند؛ اما دشمن از پا نمی‌نشیند و برای نشان دادن قدرت و سلطه خود در جهان، مسیر تسلط بر ادراک و افکار عمومی را در پیش گرفته است.

  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش در ادامه گفت: برای اینکه دشمن بتواند ادراک و اندیشه مردم را به سمت خود بکشاند و آنها را مغلوب کند، در چند مسیر حرکت می‌کند؛ جنگ نرم اولین مسیری است که می‌خواهد سبک زندگی و ذائقه‌ها را تغییر دهد که در کوچه و پس‌کوچه‌های خیابان، شواهد را می‌بینید که نیتش این است تغییر ذائقه‌ها را در نوجوانان و جوانان ایجاد کند، اما در این مسیر هم موفق نشد چون این جنگ فرهنگی چهل سال است که وجود دارد، اما امروز محاصره اقتصادی را تشدید کرده و همچنین جنگ نرم را با اعماق وسیع‌تری دنبال می‌کند.

  وی افزود: دشمن به دنبال ایجاد شکاف بین ادراک عمومی و واقعیت‌های موجود در جامعه است تا به واسطه آن بتواند رفتارهای اجتماعی مورد نظر خود را در جامعه شکل دهد. دشمن در حوزه مسائل سیاسی، اجتماعی و فرهنگی که یک نمونه از آن را اخیراً در آموزش و پرورش شاهد بودید، برعلیه ما گام برمی‌دارد و به دنبال این است که اعتماد عمومی مردم را با بزرگنمایی و سیاه‌نمایی و حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و… را نسبت به کلیت نظام تغییر دهد.

  کاظمی ادامه داد: دشمن اول نهاد روحانیت، ولایت، سپاه، بسیج و سپس نهاد آموزش و پرورش و همچنین مسؤولین نظام را نشانه‌ می‌گیرد و وقتی بر افکار عمومی اینطور تأثیر می‌گذارد و کلیپ‌هایی را پخش می‌کند، یعنی همه اینطور هستند؛ حالا یک یا دو مورد در فضای عمومی و اقتصادی ناهنجاری بوده، ولی اینکه دشمنان میزان حداقلی را می‌خواهد به عمومیت جامعه تعمیم و بی‌اعتمادی را رواج دهد، باید هوشیار باشیم زیرا آموزش و پرورش بالاترین سرمایه اجتماعی نظام است که دشمن می‌خواهد این سرمایه را از بین ببرد و رفتارهای اجتماعی را مدیریت کند.

  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش ادامه داد: هر کشوری یک مؤلفه قدرت نرم به عنوان مزیت رقابتی خود در اعمال سیاست‌ها و قدرتهایش در جهان برای معادلات بین المللی و نظامی دارد و بقیه مؤلفه‌های قدرت را در سایه آن کسب می‌کند. جمهوری اسلامی بالاترین مؤلفه قدرتش، قدرت نرم فرهنگی و حاکمیت ارزش‌های دینی و ولایت‌پذیری این جامعه است که در محور این جنگ نرم، آموزش و پرورش قرار دارد.

  کاظمی اظهار کرد: دشمن می‌خواهد ستون فقرات نظام جمهوری اسلامی را بزند و دنبال این است که اگر این ستون فقرات فرهنگی با مشکل مواجه شود، دشمن موفق خواهد شد؛ هر چند دشمن در برخی از بخش‌ها موفق شده، اما ما نخواهیم گذاشت آموزش و پرورش در این میان آسیب ببیند.

  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش گفت: پنج کلیپ منتشرشده در فضای مجازی توسط دشمن و فضاهای رسانه‌ای‌شان به صورت کاملاً هدایت شده انجام شد و حالا در فضای آموزش و پرورش در حال از بین بردن اعتمادی است که مدیر و یک معلم به عناصر فرهنگی می‌کنند.

  برچسب ها :

  نظرات