آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 12 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102938
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ خرداد, ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد > سیاسی
 •   

  خطیب جمعه محمودآباد:

  جای هیچ گونه تردید در ورود دانشجویان به امور مختلف نباشد/ انتخاب نمایندگان مجلس یازدهم آزمون بزرگ پیش روی مردم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حجت الاسلام سید داود موسوی با اشاره به دیدار اخیر مقام معظم رهبری  با تشکل های دانشجویی و نخبگان جوان سراسر کشور اظهار کرد: این دیدار در ابعاد مختلف دارای مضامین و راهکار های مهمی هم در ابعاد نظر و هم در بعد عمل بوده که صاحب نظران در عرصه نظر و مدیران در میدان عمل باید این بیانات راهبردی را نصب العین خود قرار داده و راهکار های اجرا کردن مراحل گام دوم انقلاب و بیانیه انقلاب را در همه سطوح تعقیب کنند.

  وی به سخنان رهبری در رابطه با جوانان و دانشجویان اشاره کرد و بیان داشت: سخنان سرشار از نگاه آرمانی و عملیاتی و امیدوارانه به آینده کشور را جوانان در جوانب اجرا قرار دهند و با این بیانات صریح در نوع ورود دانشجویان به عرصه های مختلف کشور جای هیچ گونه تعلل، تردید و سستی وجود نداشته و گروه های هسته سیاسی،علمی_جهادی، دانش بنیانی، نهضتی، انتقادی باید برای حرکت به سمت قله پیشرفت و حرکت تمدنی انقلاب اسلامی بدون اتلاف وقت وارد میدان شوند.

  موسوی سوم خرداد را در جریانی ماندگار در تاریخ این کشور دا نست و ادامه داد:  امام فرمود فتح خرمشهر فتح ارزش ها است یا خرمشهر را خدا آزاد کرد. این روز پرچم و نهاد مقاومت  و ایستادگی مردم است و  قطب نمایی است که همگان بدانند عزت و سربلندی ایران اسلامی مدیون و مرهون ایثارگری های رزمندگانی است که به همه ارزشهای مادی پشت پا زده و تنهای تنها با خدای متعال معامله کردند .

  وی افزود: این فتح زمانی محقق شده که همه توانمندی های دنیای مادی در اختیار دشمن این انقلاب قرار گرفته و با این همه اوصاف جریان فطرت گرا بر همه ی این توانمندی ها و ظرفت ها پیروز شده است.

  امام جمعه محمودآباد  با اشاره به فتح خرمشهر در سوم خرداد ماه بیان کرد: این روز مقدس گواه این مطلب است که گره ها با اقدامات جهادی و روحیه جهادی در همه عرصه ها میتواند به نتیجه برسد مردم باید با الگو گیری از این فتح مقدس برای استمرار جریان زلال انقلاب اسلامی به این نوع رویکرد توجه کردند  و در تصمیمات انتخاب های خود به این نوع روحیات اعتماد کرده که سعادت حال و آینده کشور به دستان پاک و اراده های زلال آرمانی، چهره های جهادی و بسیجی در امتداد جریان مستمر فتح خرمشهر تمسگی دارد که درنگ در این موضوع و آزمون و خطا کردن به مصلحت نمی باشد.

  موسوی با اشاره به ماه رمضان که ماه سلوک، طاعت و بندگی همه مومنان و روزه داران در محضر حضرت حق است بیان کرد: در سلوک روش های حکومت داری و ترسیم وظایف آحاد اثر گذاران جامعه در عرصه های سیاسی،فرهنگی اجتماعی و اقتصادی به یک حرکت عمومی ماندگار توسط رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی مبدل شده و هر ساله منشوری از جهت گیر های مورد نیاز کشور در زوایای مختلف در دسترس همگان قرار گرفته و سلوک حکومت داری امسال بسیار متنوع، عمیق و راهبردی بوده گرامی است مورد بهره وری قرار گیرد.

  وی در بخش دیگری از خطبه خود در رابطه با ۷ خرداد که مصادف با شکل گیری نهاد مهم و کلیدی مجلس شورای اسلامی است ختطرنشان کرد:  در روز های جاری پایان سومین سال مجلس دهم و آغاز چهارمین و آخرین سال عملکرد این قوه مهم است بر اساس الزامات قانون اساسی و شرح وظایف ارکان نظام اسلامی برای مجلس شورای اسلامی به عنوان مهم ترین قوه و در راس امور جایگاه رفیع تعریف شده است.

  موسوی با اشاره به عملکرد نمایندگان مجلس در این سه سال یادآور شد: جای نمایندگان در تنگنا های یک سال اخیر مردم در کدام جهت بوده است؟ آیا ضیق معشیت و گذران زندگی در مسیر علمی کاهش مشکلات مردم بوده است؟ آیا وکلا انتظارات مقام معظم رهبری را عملیاتی کرده اند؟ آیا مشکلات مردم برای آنها اصل بوده؟ یا بدوبستان های سیاسی و امتیاز گیری های متعارف با دولت محور کار بوده است؟ آیا وکلای در جنگ اقتصادی استتکبار جهانی، جهادی و بسیجی و شبانه روزی عمل کرده اند؟ مردم قاضی خوبی برای کارکرد وکلای مجلس دهم هستند.

  خطیب جمعه محمودآباد در پایان گفت: افت و خیز ها در تصمیمات خانه ملت در حوزه های گوناگون در سال های اخیر نشان از حکایت هایی داشته که باید ملت بزرگ به آن اندیشیده و در آینده تصمیمات سیاسی خود با بصیرت و دقیق تر عمل کنند و با واقع بینی به معیار هایی دست پیدا کرده که انتخابی متناسب با ویژگی و نیازمندی های مقطع گام دوم انقلاب در عملکرد روحیه جهادی، بسیجه، ولایتمداری، پاکدستی، ساده زیستی و دور از بدوبستان های سیاسی و ملاحظه کار های افراطی، همدردی با مردم در افت و خیز ها دست بزنند که قطعا این آزمون بزرگ است پیش روی آحاد ملت است.

   

  مائده ابراهیمی خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی آوای شمال

   

  برچسب ها :

  نظرات