آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 12 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102928
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  استاندار مازندران:

  هنوز نتوانستیم مشکل ایجاد منطقه آزاد در استان را حل کنیم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ احمد حسین‌زادگان در سخنرانی پیش از خطبه این هفته نماز جمعه مرکز مازندران با بیان فرا رسیدن سوم خرداد اظهار کرد: با یادآوری هشت سال جنگ تحمیلی برای نسل جدید که اطلاعاتی از شرایط آغازین جنگ تحمیلی را ندارند باید ارزش‌های بزرگ آن دوران را برای آنان ترجمه کنیم.

  وی ادامه داد: اوج مقاومت و پیروزی در خرمشهر بوده است و تنها جنگی بود که یک وجب از خاک کشورمان را به دست دشمن ندادیم.

  استاندار مازندران مردم را به حضور در راهپیمایی پرشور در روز قدس دعوت کرد و گفت: تحریم‌ها هیچ تاثیری در مردم ما به‌ویژه مردم فلسطین ایجاد نمی‌کند.

  حسین‌زادگان از مسؤولان برای حضور و همکاری موثر در سیل اخیر تقدیر و تشکر کرد و گفت: اگر اختلافات سنخی، شخصی، اداری و جغرافیایی را کنار بگذاریم می‌توانیم دوشادوش هم کار کنیم و در مرحله دوم که کار بازسازی است این وظیفه را دوچندان می‌کند.

  وی با اشاره به اینکه در دوره بازسازی از سیلی که خسارت‌های زیادی در بخش‌های کشاورزی، امورزیربنایی و مسکن وارد کرد، هستیم، گفت: در سیل با کمک مسؤولان کشوری و استانی حضور فعال داشتند و مصوبه سیل  را برای نخستین‌بار بود شاهد بودیم.

  حسین‌زادگان با بیان اینکه وام‌های معیشتی و بلاعوض در حال پرداخت است، ادامه داد: اعتبارات زیربنایی ابلاغ شود تا کارهای اساسی در این زمینه انجام شود.

  این مسؤول با بیان اینکه در هیچ دوره‌ای تحریم‌ها به این حد به مردم فشار وارد نکرد و در شرایط سختی را به‌سر می‌بریم، خاطر نشان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری نباید نگاه ما تنها به فروش نفت باشد و با تحریم نفت اقتصاد کشور دچار مشکل شود.

  استاندار مازندران ادامه داد: ۷۰ درصد منابع خود را از درون کشور تامین می‌کنیم و باید تلاش کنیم با رونق اقتصادی و صادرات اقتصاد کشور را پویا کنیم.

  وی با بیان اینکه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان پول به بنگاه‌های اقتصادی دادیم تا اشتغال حفظ شود، افزود: در چهار ماه اخیر از ۱۷۰ کارخانه که به تملک بانک درآمد را به ۹۶ عدد رسید و تلاش‌مان این است این تعداد را هم کاهش دهیم.

  حسین‌زادگان اظهار کرد: پروژه‌های صنایع پایین دستی پتروشیمی و فولادی که باید مورد توجه بود به بهانه‌های زیست محیطی محروم هستیم و با جلسات متعددی که در این زمینه تشکیل دادیم این مانع را حل کردیم و در احداث آن دچار مشکلات زیست محیطی نیستیم‌

  وی ادامه داد: یکی از معضلاتی که در مازندران داریم اختلاف‌نظر بین نخبگان است که هنوز نتوانستیم منطقه آزاد را در استان حل کنیم در حالی که با ایجاد منطقه آزاد می‌توانیم زمینه صادرات فراهم شود و در این راستا یک منطقه آزاد با مدیریت سازمان بنادر با مالکیت بنادر آزاد را به نقطه‌ای برسانیم و در کارگروه این طرح تصویب شده است.

  استاندار مازندران خاطرنشان کرد: نداشتن پایانه‌های صادراتی و عدم ارتباط صحیح با کشورهای دیگر است که باعث عدم بهره‌گیری از این مزیت باشد و شاید بخشی به روش تولید باشد.

  حسین‌زادگان بیان کرد: اعتقاد داریم مازندران با کشاورزی می‌تواند اشتغال را حل کند و بهره وری بالایی داشته باشیم اما نداشتن پایانه صادراتی محصولات کشاورزی ما با قیمت ناچیز به فروش می‌رسد.

  وی گفت: ۲۱ خرداد ماه امسال روسای اتاق کشورهای حوزه دریای خزر در هجدهمین اجلاس در استان مازندران حضور پیدا می‌کنند تا از ظرفیت‌های اقتصادی ما آگاهی پیدا کنند و ارتباط دوجانبه صورت گیرد.

  استاندار مازندران ادامه داد: با اعتبارات دولتی نمی‌شود مشکلات کشور را حل کرد بلکه با توجه به بخش خصوصی این معضل را حل کنیم و در این راستا باید تسهیلات را هدفمند کنیم و اعطای مجوز با سرعت بیشتری انجام شود و با راه‌اندازی مجدد پنجره واحد این معضل حل خواهد شد.

  حسین‌زادگان گفت: خوشبختانه با پیگیری دستگاه قضایی و سربازان گمنام تخلفاتی که باعث فساد اداری می‌شود با جدیت در حال انجام است و در این زمینه تاکنون باندهای مختلف شناسایی و متلاشی شد و این روند ادامه دارد.

  وی با بیان اینکه پروژه‌های نیمه‌تمام زیادی را از سال‌های گذشته آغاز کردیم و سعی کردیم پروژه جدیدی را اجرا نکنیم، گفت: هزار ۳۱۰ پروژه با ۲۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار به بهره‌برداری رسید.

  استاندار مازندران اظهار کرد: از ظرفیت دریا به خوبی استفاده نکردیم و به‌جز بنادر که آن هم با ورود بخش دولتی بود از سایر ظرفیت دریا در بخش اقتصادی و گردشگری کمتر استفاده شد و امکان ایجاد ۱۳۶ اسکله تفریحی در استان وجود دارد تا زمینه این اسکله‌ها در پرورش ماهیان در قفس و توسعه گردشگری در آینده نزدیک در مازندران شاهد خواهیم بود.

  حسین‌زادگان گفت: امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی را در پیش رو داریم و حضور و مشارکت مردم باید بیشتر از سال‌های گذشته باشد چراکه دشمن قصد دارد عدم حضور مردم و سلامت انتخابات را به نمایش بگذارد

  برچسب ها :

  نظرات