آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 16 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102860
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  پرداخت ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ حسن خیریان‌پور ظهر امروز در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان در سالن شماره یک استانداری اظهار کرد: بحث جذب تسهیلات اشتغال‌زایی در استان باید به بهترین نحو و با هدف رونق تولید و افزایش اشتغال توسط دستگاه‌های مرتبط و بانک‌ها پیگیری شود.

  وی با تأکید بر ضرورت توجه به اعتبارات تبصره ۱۸ قانون بودجه ۹۷ افزود: دستگاه‌های مرتبط اقدامات خود را در این زمینه به صورت بی‌وقفه ادامه دهند.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران ادامه داد: سامانه یکپارچه تسهیلات اعتباری(سیتا) و اعتبارات مرتبط با آن توسط دستگاه‌های اجرایی مرتبط به‌ویژه جهاد کشاورزی باید مورد پیگیری ویژه قرار گیرد.

  این مسؤول خاطرنشان کرد: در بحث بسته رونق تولید در سال گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده از محل بسته و تسهیلات مستقیم بانک‌ها و امسال هم تاکنون بیش از ۲۳۰ میلیارد تومان پرداخت شده است که عملکرد خوبی در سطح کشور داریم.

  خیریانپور با اشاره به عملکرد بسیار خوب استان در تسهیلات اشتغال روستایی  بیان کرد: تا کنون حدود ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات با همکاری ویژه دستگاه های اجرایی و بانک ها پرداخت شده است.

  وی ادامه داد: تشکیل هفتگی جلسات کمیته نظارت و تعیین تکلیف طرح‌های مانده در بانک ها نیز باید در اولویت قرار گیرد.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران با تأکید بر ضرورت نظارت بر تسهیلات پرداخت شده افزود: از دستگاه‌ها می‌خواهیم در صورت مشاهده هرگونه انحراف در این تسهیلات موارد را منعکس نموده تا در صورت عدم رفع انحراف توسط متقاضی اقدامات قانونی لازم صورت پذیرد.

  این مسؤول تصریح کرد: بخشی از اعتبارات اشتغال روستایی در اختیار دستگاه‌های حمایتی کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید است که جا دارد در این زمینه تلاش بیشتر برای جذب این تسهیلات صورت گیرد.

  خیریانپور با اعلام رتبه اول مازندران در بحث جذب اعتبارات اشتغال فراگیر خاطرنشان کرد: در بحث تسهیلات اشتغال فراگیر نیز تا کنون بیش از ۲۵۱ میلیارد تومان پرداخت شده که در سطح کشور بهترین عملکرد را داریم.

  وی اظهار کرد: در زمینه جذب تسهیلاتی که دولت و مجلس برای استان مصوب نموده‌اند باید به بهترین نحو برای رونق تولید و حل مشکلات بنگاه های اقتصادی اقدام شود.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مازندران در پایان با اشاره بر عملکرد مطلوب استان در اجرای طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار گفت: در سال گذشته ۱۴۵ درصد از سهمیه استان محقق شد و امسال نیز این موضوع باید به صورت پیگیری شود.

  برچسب ها :

  نظرات