آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ , Sunday 20 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102813
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  انتشار گزارش های نادرست از مناطق سیل زده سبب کاهش اعتماد مردم به نظام می‌شود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، طالبی دبیرکمیته نظارت وبازرسی قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده در چهارمین جلسه این کمیته با اشاره به گزارش های واصله از مناطق سیل زده تأکید کرد: به یمن همدلی و انسجام ایجاد شده در بین تمام اقشار خصوصا گروه های جهادی، نظامی و انتظامی بحمدالله مرحله مقابله اولیه با سیل و پاکسازی شهرهای درگیر سیل بخوبی انجام شده و در سایه تلاشهای مجدانه وپیگیرانه وزیر محترم کشور بعنوان رئیس قرارگاه بازسازی ونوسازی مناطق سیل اسکان موقت و پرداخت خسارتها، شناسایی مشکلات و تنگناهها در کمترین زمان به پایان رسیده است و در حال حاضر مسئله بازسازی و نوسازی نیز با جدیت و برنامه ریزی تمام دستگاها ادامه دارد.

  دبیرکمیته نظارت وبازرسی اظهار کرد: تعیین تکلیف تعداد محدود چادر های باقی مانده که اغلب خالی هستند و بعضاً مورد سوءاستفاده در فضای مجازی قرار می گیرند و استقرار سیل زدگان در مکان هایی با امکانات رفاهی بیشتر و حمایت از اقشار آسیب دیده در قالب تحویل اقلام معیشتی و کمک های مردمی و معرفی به بانک ها برای دریافت وام وکمک های بلاعوض مصوب از برنامه های در حال اجرا از سوی دستگاه های متولی است که کمیته نظارت و بازرسی باید بر آنها نظارت کند.

  وی افزود: همچنین نظارت باید معطوف به بازسازی ونوسازی و جابه جایی مکان های جدید جهت احداث روستاهای آسیب دیده از سیل و رانش زمین باشد.

  طالبی در ادامه با اشاره به نتایج بازرسی در سفر خود به استان لرستان، اقدامات انجام شده توسط استاندار لرستان و عوامل اجرایی این استان و تلاشهای زیاد در این مسیر را موجب پیشرفت نسبتا مطلوب بازسازی استان برشمرد و از اعضای کمیته خواست در گزارشات بازرسی و نظارتی ضمن انعکاس دقیق و به موقع نواقص و کمبودها، نقاط قوت و ضعف را همزمان مورد بررسی قرار دهند و اقدامات موثری را که در بازه زمانی کوتاه گذشته تاکنون از سوی مردم، گروه های جهادی و مسئولین اجرائی، نظامی و انتظامی انجام شده را انعکاس دهند.

  دبیر کمیته نظارت و بارزسی همچنین از برخی گزارشهای نادرست که در فضای مجازی باعث سلب امید و کاهش اعتماد به نظام و مسئولین می شود اظهار نارضایتی کرد و از کارگروهای نظارت و بازرسی استانها خواست تا با جدیت موضوع را رسیدگی و کنترل کرده و نسبت به معرفی دقیق و صحیح اقدامات انجام شده توسط دستگاهها و حمایتهای انجام شده از اقشار آسیب پذیر اهتمام داشته باشند.

  وی افزود: کارگروهای نظارت و بازرسی استانها همچمنین تلاش و نظارت بیشتری بر روند بازسازی و نوسازی داشته باشند تا این فرایند کند نشود و به همان شدت قبل ادامه یابد.

  در این جلسه همچنین سجادی رئیس کارگروه نظارت و بازرسی استان گلستان گزارشی از اقدامات پیشگیرانه قبل از حادثه و مقابله و کنترل سیل به منظور کاهش میزان خسارات و نحوه بازسازی و بازتوانی در مناطق سیل زده استان ارائه کرد.

  سجادی همچنین مسائل و چالشهای پیش رو که باعث کند شدن روند بارسازی میشود را ذکر و از کمیته در خواست کرد تا به منظور رفع موانع تصمیمات لازم را اتخاذ و موارد را به قرارگاه منعکس نماید.

  وی با ذکر گزارش از براورد خسارت در میزان تخریب مساکن شهری و روستایی، ابنیه و تجهیزات ، راه های اصلی و روستایی واحدهای صنعتی وکشاورزی و.. از همت وتلاش مردم بویزه گروههای جهادی تقدیر و تشکر کرد.

  برچسب ها :

  نظرات