آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ , Sunday 13 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102803
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۵
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی و دانه‌های روغنی سال ۹۸ مشخص شد + جدول

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/اصلاحیه مصوب قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی و دانه‌های روغنی و چغندر قند برای سال ۹۸ از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ شد.

  در مصوبه شورای اقتصاد آمده است: در جلسه مورخ ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ درخواست شماره ۰۲۰/۲۲۰۸۷ مورخ ۱۳۹۷/۱۱/۰۹  وزارت جهاد کشاورزی در خصوص پیشنهاد قیمت خرید تضمینی برای محصولات زراعی در سال ۱۳۹۸ (برگ سبز چای و پیله تر ابریشم) و همچنین اصلاح مصوبه شماره ۴۶۶۷۵۹ مورخ ۱۳۹۷/۰۸/۳۰ شورای اقتصاد موضوع قیمت خرید تضمینی محصولات زراعی (دانه‌های روغنی و چغندر قند) برای سال ۱۳۹۸ را مورد بررسی قرارداد و پس از بحث و بررسی به استناد ماده (۳۶) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) درخواست مذکور را به شرح زیر مورد تصویب قرارداد:

  الف: مصوبه شماره ۴۶۶۷۵۹ مورخ ۱۳۹۷/۰۸/۳۰  شورای اقتصاد به شرح ذیل اصلاح می‌گردد.

  – وزارت جهاد کشاورزی نسبت به برنامه ریزی جهت توسعه قراردادهای کشت بین تولید کنندگان دانه‌های روغنی و صنایع مرتبط اقدام نماید. همچنین افزایش قیمت چغندر قند و دانه‌های روغنی از طریق بهبود بهره وری صنایع مربوط و اتخاذ سیاست‌های تجاری مناسب نباید سبب ایجاد بار مالی برای دولت گردد.

  ب: قیمت تضمینی برگ سبز چای و پیله تر ابریشم به شرح ذیل تعیین می‌گردد:

  – در مورد قیمت فروش برگ سبز چای به کارخانجات مقرر شد با توافق و هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی با سازمان برنامه و بودجه کشور اقدام لازم بعمل آمده و تصمیمات متخذه اجرایی گردد.

  – سازمان برنامه و بودجه کشور با همکاری وزارت جهاد کشاورزی (سازمان چای کشور) با رعایت قوانین و مقررات مربوط، در خصوص محدوده زمانی خرید، تعیین هزینه‌های تبعی موضوع این تصویب نامه، اخذ تضامین و وثایق معتبر از خریداران برگ سبز چای و زمان بازپرداخت آن، تصمیمات لازم را اتخاذ و بر نحوه اجرای آن‌ها نظارت نماید.

  – سازمان چای کشور مکلف است ضمن نظارت دقیق بر فرآیند خرید تضمینی برگ سبز چای و جلوگیری از انحراف یارانه پرداختی دولت، اقدامات مورد نیاز را برای توسعه قراردادهای کشت و بهبود کیفیت تولید برگ سبز چای انجام داده و پیگیری‌های لازم را جهت ساماندهی چای کشور از طریق اجرای عملیات بهزراعی، بهبود فرآوری و اصلاح ساختار کارخانه‌های چای، ترویج مصرف چای داخلی و توسعه بازاریابی از طریق ظرفیت‌های صندوق توسعه چای کشور به عمل آورد.

  برچسب ها :

  نظرات