آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 16 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102777
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱ خرداد, ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  امکان احراز هویت برای ثبت‌نام کنندگان کارت هوشمند ملی از امروز

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: متقاضیانی که تکمیل ثبت‌نام کارت هوشمند ملی خود را انجام داده اما هنوز کارت ملی خود را نگرفته‌اند؛ از امروز می‌توانند برای استعلام و احراز هویت امور اداری و بانکی خود اقدام کنند.

  امکان احراز هویت برای ثبت‌نام کنندگان کارت هوشمند ملی از امروز

  سیف اله ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس گفت: از جمعیت ۶۲ میلیون نفری که واجد دریافت کارت هستند ۵۱ میلیون نفر ثبت‌نام کرده و بین ۸ تا ۱۰ میلیون نفر هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند و این درحالی است که این افراد بدانند دیگر مهلت اعتبار کارت ملی قدیمی تمدید نمی‌شود و آخرین تمدید تا پایان سال ۹۷ بوده است.

  وی افزود: بنابراین از ابتدای امسال کارت‌های نمونه قدیم از درجه اعتبار ساقط شده‌ و از ابتدای خرداد به دستگاه‌ها ابلاغ کردیم به افرادی که مرحله تکمیل ثبت‌نام کارت هوشمند ملی خود را انجام داده‌اند براحتی استعلام بدهند چراکه سازمان ثبت به این افراد فیشی می دهد تا برای امور اداری و بانکی خود مشکل احراز هویت نداشته باشند.

  ابوترابی گفت: بنابراین افرادی که هنوز کارت هوشمند ملی خود را دریافت نکرده اما تکمیل ثبت‌نام کرده‌اند با ارائه شماره ملی خود می‌توانند احراز هویت خود را انجام دهند حتی امکان تطبیق چهره به چهره نیز در دستگاه‌های استعلام‌کننده فراهم شده است.

  وی گفت: ۴ تا ۵ میلیون نفر در نوبت کارت هوشمند ملی هستند و ممکن است رسید خود را در اختیار نداشته باشند یا رسیدشان مفقود شده باشد که این افراد می‌توانند به محلی که برای ثبت‌نام رفته مراجعه کنند و رسید المثنی بگیرند تا بتوانند احراز هویت خود را در دستگاه‌ها انجام دهند.

  سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: حدود ۵۰ میلیون و ۹۴۵ هزار نفر مراحل تکمیل ثبت‌نام کارت هوشمند ملی را انجام داده‌اند.

  وی افزود: برای ۴۵ میلیون و ۲۹۳ هزار نفر کارت ملی هوشمند صادر شده و به ۴۴ میلیون و ۴۲۱ هزار نفر کارت ملی تحویل داده شده است.

  ابوترابی خطاب به افرادی که هنوز برای ثبت‌نام کارت هوشمند ملی اقدام نکرده‌اند، گفت: مهلت اعتبار کارت ملی قدیمی به اتمام رسیده است و دیگر نیز تمدید نمی‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات