آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 16 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102723
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۳
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  دشمن می‌خواهد با نمایش جنگ و تمرکز بر فشار اقتصادی تاثیر منفی بر کشور بگذارد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/جلسه شورای پدافند غیرعامل استان با حضور جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور،محسنی بندپی استاندار تهران، گودرزی معاون امنیتی و انتظامی استاندار و تعدادی از فرمانداران شهرستان های استان و سایر اعضا در محل استانداری تهران برگزار شد.

  سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این جلسه ضمن اشاره به اهمیت پدافند غیر عامل اظهار داشت: پدافند غیرعامل از موضوعاتی است که رهبری انقلاب نسبت به آن اهتمام و توجه جدی داشته و موضوع مستحکم سازی و غیر قابل نفوذ کردن کشور در برابر تهدیدات بیرونی از تدابیر جدی ایشان در حوزه پدافند غیر عامل است.

  وی افزود: بر اساس منویات و فرامین مقام معظم رهبری مباحث مربوط به حوزه پدافند غیر عامل دائمی و همیشگی بوده و به تعبیر ایشان نباید نسبت به پررنگ شدن یا کمرنگ شدن تهدیدات آن را معطل کنیم.

  رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که تهدیدات درونی جدی شده و اگر نگاهی به تهدیدات دشمن داشته باشیم خواهیم دید که آمریکایی‌ها با توجه به استراتژی افزایش فشار به بدنه کشور وارد صحنه شده و نگاه آنها این است که از این اقدامات تاثیرات حداکثری را بر پیکره اقتصاد و اجتماع ایران بگذارند. اعتقاد آمریکایی ها بر این است که تمرکز همه فشارها جنگ بوده و این فشارها از طریق اثر گذاری در شبکه های اجتماعی و عرصه های عمومی کشور دنبال می شود. بر این اساس سیاست امریکایی ها ورود به جنگ نظامی با ایران نخواهد بود چرا که با ورود به این عرصه فرصت تاثیرگذاری بر جامعه و اقتصاد ایران از طریق شبکه های اجتماعی از سوی کاخ سفید سلب خواهد شد.آنها تلاش دارند با نمایش جنگ و تمرکز بر فشار اقتصادی تاثیر منفی خود را بر کشور بگذارند.

  سردار جلالی خاطرنشان کرد:آمریکایی‌ها امروز تهدید بازار اقتصادی را در دستور کار خود قرار داده اند که به این مسئله تهدید ترکیبی گفته می شود. همانگونه که اشاره کردم طرف آمریکایی به دنبال اعمال فشار اقتصادی در کنار نمایش جنگ و ایجاد ترس از آن در جامعه است و ما باید در این صحنه از آمادگی کامل برخوردار بوده و نسبت به مقابله با تهدیدات اهتمام جدی داشته باشیم. چراکه نشان دادن آمادگی در نیروهای کشور تولید بازدارندگی در مقابل دشمن آن خواهد کرد.

  وی خاطرنشان کرد:باید سناریوهای دشمن را در نظر بگیریم و طرح حفاظت از جمعیت را از طریق صیانت از زیرساخت ها و سایر عوامل پیشگیرانه رعایت کنیم. در استان تهران در صورت بروز بحران باید بیش از ۶۰ نقطه تخلیه جمعیت به صورت پیش بینی شده داشته باشیم که در شرایط خطر و اصرار بتوانیم بیش از سه تا چهار میلیون نفر را از مناطق مخصوص خارج کرده و پس از فروکش کردن بحران به منازل خود بازگردانیم. این طرح بدون شک یکی از طرح‌های مهم است که باید در دستور کار استانداری تهران قرار بگیرد. همچنین در محدوده استان تهران مراکز پرخطری وجود دارد که در مرکز بافت شهری باقی مانده و یا باید محل هایی را برای استقرار صنایع پرخطر پیش بینی کرده و یا در صورت عدم امکان حریم خطر را برای این صنایع تعریف و اعمال کنیم.

  رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید داشت:طرح جامع پدافند غیرعامل در استانی در سال ۹۸ باید در استان تهران اجرایی شده تا بتوان در ذیل آن به رصد نقاط آسیب پرداخته و مقابله با تهدید ها را در دستور کار قرار داد.

  برچسب ها :

  نظرات