آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 16 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102714
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  قیمت شکر به ۹ تا ۱۱ هزار تومان رسید

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/در حالی‌که وعده توزیع شکر دولتی برای ماه مبارک رمضان  تاحدی خیال روزه‌داران را از بابت شکر راحت کرد ولی با گذشت ۱۳ روز از ماه مبارک رمضان عرضه شکر ۱۱ هزار تومانی کام روزه‌داران مازندران را تلخ کرد.

  نکته جالب این است از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون بحث توزیع شکر دولتی در دستور کار قرار گرفت که در همان چند دقیقه و حضور مردم در صف‌های طولانی به پایان رسید به‌طوری‌که همه مردمی که در صف‌ها نیز بودند نتوانستند شکر دریافت کنند.

  درحالی شکر ۱۱ هزار تومانی آن هم در ماه مبارک رمضان و باتوجه به مصرف زیاد این محصول توزیع می‌شود که شکر ۳ هزار و ۶۰۰ تومانی دولتی در اختیار واحدهای کسبی با همان قیمت به مردم عرضه می‌شود.

  برخی مردم حتی از خرید شکر باتوجه به مشکلات اقتصادی ناامید شده و ترجیح می‌دهند از قند به جای این محصول استفاده کرده و احتیاج خود را برآورده کنند.

  سؤال مردم این است اگر طی ماه گذشته با کمبود این کالا مواجه بودیم دست‌کم با توجه به ماه مبارک رمضان تمهیداتی در این زمینه اندیشیده می‌شد تا شکر  ۱۱ هزار تومانی کام روزه‌داران را تلخ نکند.

  عضو هیأت مدیره اتحادیه خواروبار و لبنیات مرکز مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: شکر دولتی توسط اتحادیه خواروبار و لبنیات بین واحدهای کسبی توزیع شد ولی براساس گزارش‌هایی که داریم این شکر به دست مصرف‌کننده نرسید یا اگر رسید با قیمت ۹ تا ۱۱ هزار تومان رسید.

  حمزه خلیلی افزود: به‌دلیل عدم نظارت بر واحدهای کسبی شکرهای دولتی ۳ هزار و ۶۰۰ تومانی با قیمت آزاد درحال فروش است.

  وی اضافه کرد: به‌عنوان نمونه در منطقه بلوار کشاورز که اغلب ساکنان قشر کارگر هستند و توان خرید شکر آزاد را ندارند ۲۰۰ حواله فروش صادر شده اما دست مصرف‌کننده نرسید.

  عضو هیات مدیره اتحادیه خواروبار و لبنیات مرکز مازندران تصریح کرد: باید توزیع شکر عادلانه باشد در حال حاضر توزیع شکر را اتاق اصناف برعهده گرفت که امیدواریم با اعمال نظارت بتوانند این محصول را دست مصرف‌کننده برسند.

  برچسب ها :

  نظرات