آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 12 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102607
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  طرح‌های دریای مازندران متفاوت‌تر از سال‌های گذشته

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/دریای مازندران همواره مورد توجه مردم از نقاط دور و نزدیک است که هرچند برای لحظه‌ای کوتاه تمایل دارند از زیبایی‌ها و جذابیت‌های بیکران آبی لذت ببرند.

  هوا که گرم می‌شود مردم علاقه‌مند به این هستند تنی به آب بزنند به همین دلیل طرح‌های دریا با توجه به اهمیت سلامت شهروندان همه ساله با آغاز گرمای هوا شروع شده و تا پایان تابستان ادامه می‌‌یابد.

  امسال نیز با توجه به اینکه مردم بعد از افطار در طرح‌های دریا حضور می‌یابند اجرای طرح‌های دریا همانند سال‌های گذشته در دستور کار قرار دارد تا شاهد خاطره‌ای تلخ غریق در دریا نباشیم.

  عیسی قاسمی‌طوسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: یکم خردادماه امسال آغاز طرح‌های دریا در استان مازندران است که با توجه به ماه مبارک رمضان در هر شهرستانی اجرای یک طرح در دستور کار قرار دارد و بعد از ماه مبارک رمضان پوشش ۱۰۰ در صدی در سواحل استان مازندران در دستور کار قرار دارد.

  وی با اشاره به حضور یک‌هزار ناجی غریق از یکم خرداد ماه امسال در طرح‌های دریای مازندران، افزود: پیشنهاد دادیم که چند طرح دریا به‌صورت ویژه با توجه به بحث زیرساختی در دستور کار قرار گیرد که با اجرای دو طرح موافقت شد.

  مدیرکل امور اجتماعی استانداری مازندران با اعلام اینکه امسال طرح‌های دریای استان متفاوت‌تر از سال‌های گذشته خواهد بود، اضافه کرد: قبول داریم این حالت شایسته طرح‌های دریا نیست ولی به‌دلیل اینکه کوتاه‌مدت بوده خود طرح‌ها در مرحله عمل فاقد درآمد اقتصادی لازم هستند.

  این مسؤول تصریح کرد: در این زمینه به دنبال طراحی الگویی مطلوب در طرح‌های دریا برای سرمایه‌گذاران با نظارت منابع طبیعی و گردشگری هستیم که در این صورت برای سال‌های آینده در اختیارشان قرار دهیم؛ به این دلیل که چون قراردادها یک ساله بوده و سرمایه‌گذاران برای در نظر گرفتن صرفه اقتصادی قادر به انجام اقدامات زیرساختی لازم نیستند.

  قاسمی‌طوسی در پاسخ به این سؤال در حال حاضر بعد از افطار شاهد حضور افراد در دریا هستیم، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه درحال حاضر طرحی در دستور کار نداریم و با آغاز طرح‌ها نیز فعالیت از ساعت هشت تا ساعت ۲۰ بوده چراکه ناجی دید لازم را ندارد به همین دلیل لازم است شهروندان به این مهم توجه کنند و شب‌ها وارد دریا نشوند.

  برچسب ها :

  نظرات