آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 12 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102600
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  آمادگی سپاه کربلا و بیمه روستاییان برای خدمت به بسیجیان

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/در دیدار مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران با سردار بابایی فرمانده سپاه کربلا راهکارهای همکاری مشترک صندوق با بسیج برای اطلاع‌رسانی خدمات صندوق بررسی شد.

  در این دیدار درباره همکاری سپاه کربلا با بیمه روستاییان و عشایر درخصوص توسعه این بیمه و ارائه خدمات به بسیجیان و روستاییان مذاکره و گفت‌وگو شد.

  در این نشست سردار محمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلا مازندران به مجموعه اقدامات بسیج در نقاط مختلف استان اشاره کرد و ضمن ارائه پیشنهاداتی برای افزایش همکاری‌ها گفت: ورود بسیج در امر اطلاع‌رسانی و نهادینه کردن فرهنگ بیمه اجتماعی می‌تواند به گسترش چتر حمایتی و فراگیر شدن خدمات صندوق کمک کند.

  مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران بعد از ظهر امروز نیز در این دیدار با اشاره به سرویس اجتماعی صندوق به روستائیان و عشایر از پوشش حدود ۹۴ هزار خانوار مازندرانی زیر چتر بیمه روستایی و عشایری خبر داد و گفت: تاکنون بیش از ۴ هزار خانوار مازندرانی مستمری‌بگیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان بوده و از خدمات این صندوق بهره‌مند هستند.

  محمد ابراهیمی هدف از بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را در راستای حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه عنوان کرد و افزود: بیمه شدگان می‌توانند از مزایای بیمه اجتماعی شامل بازنشستگی، کارافتادگی کلی، مستمری بازماندگان، نقل و انتقال بیمه‌ای برخوردار شوند.

  وی با بیان اهداف مشترک صندوق و سازمان بسیج در روستاها و مناطق عشایری در زمینه توانمندسازی روستائیان، کاهش فقر و مبارزه با تبعیض بین جامعه شهری و روستایی و برقراری عدالت اجتماعی یکسان در مناطق کم برخوردار گفت: در این راستا همکاری نهادهای فرهنگی و اجتماعی در معرفی خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و برخورداری افراد ذی‌نفع از طرح‌های حمایتی نظام بسیار حائز اهمیت و کمک کننده است.

  ابراهیمی خواستار استفاده از ظرفیت فرهنگی، اجتماعی پایگاه‌های بسیج برای تحقق پوشش حداکثری بیمه اجتماعی در استان شد و گفت: توسعه بیمه روستاییان گامی مهم در جهت تحقق عدالت اجتماعی و اقتصادی است.

  برچسب ها :

  نظرات