آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 12 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102590
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  برنامه‌های آموزش و پرورش در ماه مبارک رمضان/ بازدید دانش‌آموزان از نمایشگاه‌های قرآن

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ محمدرضا مسیب‌زاده مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ضمن تبریک به مناسبت ماه مبارک رمضان گفت: فعالیت‌های مختلفی در حوزه قرآن، عترت و نماز در طول سال تحصیلی برای دانش‌آموزان پیش‌بینی شده است که سرآمد این فعالیت‌ها، برگزاری مراسم انس با قرآن در مدارس کشور در ماه مبارک رمضان است.

  وی با بیان اینکه مراسم جزءخوانی قرآن کریم در صبحگاه‌های مدارس وجود دارد و مدیران مدارس در اجرای مستمر آن نقش مهمی دارند، افزود: بازدید از نمایشگاه‌های قرآن و توجه ویژه به بحث اقامه نماز جماعت از موارد انجام‌ شده در ایام ماه مبارک رمضان است.

  مسیب‌زاده با تأکید بر اینکه دستورالعملی تحت عنوان ندای رحمت از ابتدای سال تحصیلی در اختیار مدارس قرار گرفته است، گفت: یکی از کارهای ویژه امسال هماهنگی با ستاد تفسیر قرآن کریم است که در سطح مناطق و استان‌ها برای فرهنگیان به صورت منتخب برگزار می‌شود.

  وی ادامه داد: بحث ویژه ایام ماه مبارک رمضان، «درس‌هایی از قرآن» است که توسط حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی نماینده ولی فقیه در ستاد اقامه نماز از طریق تلویزیون ارائه می‌شود و دانش‌آموزان به سؤالات ایشان، پاسخ خواهند داد.

  مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش به برپایی دومین جلسه شورای عالی نماز آموزش و پرورش در اولین روز ماه رمضان اشاره کرد و افزود: این جلسه با حضور وزیر آموزش و پرورش، اعضای شورای معاونین، اعضای شورای عالی نماز و قائم‌مقام ستاد مرکزی اقامه نماز برگزار شد و نکات بسیار خوبی برای توجه ویژه به امر اقامه نماز در سطح مدارس مطرح شد.

  وی اضافه کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در بخشی از این جلسه، تفاهم‌نامه مربوط به اقامه نماز توسط بخش‌های مختلف آموزش و پرورش از قبیل معاونان مختلف وزارتخانه امضا شد و با معاونت‌های آموزش و پرورش برای نوسازی و تجهیزات مدارس در ساخت نمازخانه‌ها و آماده شدن آن در سال آینده برای نماز جماعت گفت‌وگو کردیم.

   مسیب‌زاده گفت: به عنوان برنامه‌ریز در مباحث مذهبی برای ارتقای سطح آگاهی دانش‌آموزان برنامه‌های مختلفی را در قالب قرآن، عترت و نماز به مدارس ابلاغ کردیم؛ از جمله این فعالیت‌های سرآمد، حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم به عنوان پیشانی فعالیت حوزه مذهبی آموزش و پرورش مورد توجه ویژه قرار گرفت.

  وی بیان کرد: در اجرای طرح بشارت ۱۴۵۲ با هماهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خوبی به آموزش و پرورش یاری داده شد و از تعداد ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفری که در مراسم حفظ جزء ۳۰ قرآن شرکت کردند، یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر توانستند یک سوم جزء ۳۰، ۷۰۰ هزار نفر دوسوم جزء ۳۰ و ۴۵۰ هزار نفر کل جزء ۳۰ را حفظ کنند.

  مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ همچنین امسال مسابقات بین‌المللی قرآن جهان اسلام برگزار شد که شرکت‌کنندگان بسیاری از دانش‌آموزان کشورمان و سایر کشورها در این رویداد مهم حضور داشتند.

  مسیب‌زاده در ارتباط با کلیپ منتشرشده شادی دانش‌آموزان در فضای مجازی گفت: مفهوم شادی و فعالیت‌های شاد در دین اسلام تعریف دارد و به صورت کلی بحث نشاط و شادابی، یکی از ضرورت‌های اصلی مدارس است.

  وی در پاسخ به اینکه برخی معتقدند چون برنامه شادی در مدارس نداریم، با چنین صحنه‌هایی مواجه می‌شویم، گفت:‌ قطعا درست نیست؛ هرچند نباید حتی یک مورد از آن وضعیت وجود داشته باشد، ولی یقین بدانید چنین موردی که در فضای مجازی پخش شده است، فراوانی ندارد البته کلیت این کلیپ‌ها در حال بررسی است و یقین دارم این موارد برنامه‌ریزی‌شده است.

  برچسب ها :

  نظرات