آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 19 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102519
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  اندازه گیری «فشار خون» ۲۰ میلیون ایرانی در ۲۶ هزار مرکز سلامت

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/علیرضا رئیسی،معاون بهداشت وزارت بهداشت در جلسه ویدئو کنفرانس با معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور  از ابلاغ نسخه ششم دستور العمل «بسیج ملی کنترل فشار خون » به دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و گفت: رئیس ستاد اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون در استان‌ها، رؤسای دانشگاه‌ها و معاونان بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی دبیر ستاد اجرایی در استانها هستند.

  وی افزود: جایگاه اصلی اجرای کمپین در نظام شبکه است. ۲۶ هزار مرکز سلامت خط مقدم اجرای این برنامه هستند. در کنار آن ایستگاه‌های سیار و ثابت دیگری برای اجرای برنامه خواهیم داشت که بر اساس دستورالعمل باید برای اندازه گیری فشار خون افراد آماده باشند.

  معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: نکته مهم این بسیج ملی این است که بتوانیم دستگاه‌ها و مردم را وارد کار کرده و همه ظرفیت‌های اجتماعی کشور را درگیر این کمپین کنیم.
  رئیسی گفت: بر اساس دستور ریس جمهور و مکاتبه انجام شده با وزارت کشور، برنامه‌ها به پیش می‌رود و با ستاد کل نیروهای مسلح نیز هماهنگ شده که با کمپین همکاری کنند.
  وی افزود: باید از همه ظرفیت‌های لازم اعم از دانشجویان پرستاری، پزشکی و بسیج جامعه پزشکی برای اجرای کمپین بهره برد.
  معاون بهداشت بیان داشت: ۸ میلیون کارگر در کارخانه‌ها و کارگاه‌ها مشغول به کار هستند که ظرفیت خوبی برای بهداشت حرفه‌ای برای اجرای این کمپین فراهم می‌کند.
  رئیسی اظهار داشت: اهداف کلی کمپین، افزایش نسبت شناسایی و شروع مراقبت و درمان و افزایش آگاهی جامعه در باره این بیماری است و پیش بینی می‌کنیم فشار خون ۲۰ میلیون از افراد بالای ۳۰ سال اندازه گیری شود، ۲ میلیون نفر با فشار خون بالا شناسایی و یک میلیون نفر نیز برای مراقبت و درمان به مراکز معرفی شوند.
  وی تصریح کرد: دستورات رییس جمهور و وزیر بهداشت،  مبنای خوبی برای جلب مشارکت از همه سازمانهاست.
  معاون بهداشت تصریح کرد: ۷ کارگروه تخصصی در ستاد وزارت بهداشت برای اجرای بسیج ملی کنترل فشار خون ایجاد شده و کمپین ۲۷ اردیبهشت رسماً آغاز خواهد شد.

  برچسب ها :

  نظرات