آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 19 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102483
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  سلیمی:

  ۸۰۰ هزار تن برنج مازاد بر تولید و واردات داریم ولی جهاد کشاورزی مدیریت ندارد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: گفته می‌شود تعدادی از مسئولان دولتی در ضیافت افطاری سفارت انگلیس شرکت کرده‌اند که واقعاً جای سوال و پاسخ آنها را دارد.

  وی افزود: این آقایان اگر تمکن مالی نداشته و نیاز به یک وعده غذایی داشتند می‌گفتند تا مردم و نمایندگان در مجلس برای آنها صدقه جمع کنیم.

  نماینده مردم محلات در مجلس تصریح کرد: دیگ پلوی سفارت انگلیس در عصر مشروطه خاطر همگان هست که مصیبت‌هایی را برای کشور به بار آورد.

  وی گفت: چرا این افراد مخفیانه به این افطاری رفتند و از چه می‌ترسیدند؟

  سلیمی افزود: برخی از افراد کت و شلوار و پیراهن یقه آخوندی می‌پوشند اما فکرشان قجری است؛ آیا آنها هدیه‌ای گرفته‌‌اند؟ آیا مذاکره کرده‌اند؟ باید توضیح دهند.

  وی تصریح کرد: این افراد حاضر در این مراسم با تفکر انگلیس‌زده و غرب‌زده می‌خواهند مشکلات کشور را حل کنند؟

  نماینده مردم محلات در مجلس افزود: برخی افراد که می‌گویند شفافیت شفافیت باید به صورت شفاف توضیح بدهند چرا به مراسم افطار سفارت روباه پیر رفته و بر سر سفره آنان نشسته‌اند؟ ولی مردم در گرانی دست و پا می‌بزند.

  وی تصریح کرد: میزان مصرف برنج در کشور در طول سال ۳ میلیون تن است که تولید داخلی آن ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تن است و یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن هم واردات داریم و ۸۰۰ هزار تن اضافه برنج دارید؛ در حالی که وزیر جهاد کشاورزی این بازار را مدیریت نکرده و قیمت برنج به اینجا رسیده است.

  سلیمی افزود: بیش از ۲۰ میلیارد دلار کالای اساسی با ارز ۴۲۰۰ تومانی از سوی مجلس تخصیص یافت ولی برخی افراد تصمیم گرفتند با ارز  نیمایی واردات واردات و توزیع انجام شود. لذا باید مشخص شود چه کسی تصمیم گرفته است ضمن اینکه این کار رانت زیادی را بوجود می‌آورد.

  برچسب ها :

  نظرات