آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ , Sunday 13 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102423
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  پورمختار: آموزش و پرورش حرمت تعلیم و تربیت را شکسته است/ مدعی العموم، مسببان را تعقیب قضایی کند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی درباره ابعاد حقوقی اتفاقات اخیر بخش آ‌هنگ‌‌های مبتذل حاوی شعرهای زننده در مدارس گفت: مسائلی که در مدرسه‌ها منتشر شود که موجب انحراف فکری نوجوانان و فرزندان شود و باعث شود که آنها نسبت به مسائل دینی بی‌اعتقاد شده و یا زمینه‌های آن را فراهم کند و از طرف دیگر نسبت به مسائل دینی از جمله آهنگ‌های تند و زننده که همراه با رقص و آواز در مدارس پخش شده است قطعا فرزندان تاثیر خواهند پذیرفت.

  وی افزود: با این کار حرمت مدارس شکسته شده و در حقیقت براساس قانون مجازات اسلامی هم مجازاتی را برای این موضوع در نظر گرفتند چرا که بر همین اساس هر کسی که در اماکن عمومی بخواهد رفتارهای زننده اینگونه داشته باشد قطعا دارای مسئولیت کیفری خواهد بود.

  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: مجریان این برنامه‌ها، دعوت‌کنندگان و مدیران آموزش و پرورش باید در این خصوص پاسخگو باشند ضمن اینکه مدعی‌العموم هم می‌تواند آنها را مورد تعقیب قضایی قرار دهد.

  پورمختار  اظهار داشت: والدین دانش‌آموزان هم می‌توانند با طرح دعوی از مدیران آموزش و پرورش و مدارس موضوع را پیگیری کنند چرا که آنها فرزندان خود را به مدارس نسپردند که آنها در مدارس رقاصی یاد گرفته و مسائل غیراخلاقی بیاموزند.

  نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ خاطرنشان کرد: جایگاه علم و پرورش اینگونه است که باید حرمت و جایگاه آن حفظ شود و کسانی که بخواهند  این محیط‌های آموزشی را به اینگونه رفتارهای زشت، سخیف  آلوده کنند جایگاهی در محیط‌های تربیتی ندارند.

  وی گفت: اینگونه رفتارهای با هدف حرمت‌شکنی در جامعه ایجاد می‌شود و مگر می‌شود که مدیر بالادستی و معاونین وزارت آ‌موزش و پرورش از این موضوع مطلع نبوده باشند چرا که قطعا دستوراتی که صادر شده یا مستقیما  اجرای ا ین موضوع بوده یا زمینه و شرایط اجرای این تصمیم را فراهم کرده تا حرمت‌شکنی در محیط آموزش و پرورش ایجاد شود.

  پورمختار تصریح کرد‌: نباید با اقدامات این چنینی فرزندان معصوم این کشور به بیراهه هدایت شوند. در حالی که محیط تعلیم و تربیت و پرورش گرایش فرزندان به سمت خداوند و یکتاپرستی و دین اسلام است. لذا به نظر می‌رسد افرادی که عالمانه به این سمت حرکت کرده‌اند به دنبال تقابل با دین هستند.

  برچسب ها :

  نظرات