آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 16 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102391
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۰
 • شما اینجا هستید :اقتصادی
 •   

  رشد نرخ ارز در بازار/افت اندک قیمت سکه

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/نرخ دلار امروز نیز روند صعودی خود را مثل دیروز ادامه داد با این تفاوت که دیروز پس از عبور از مرز ۱۵ هزار تومان مجددا نرخ دلار به زیر ۱۵ هزار تومان بازگشت.

  بنابراین گزارش، روز گذشته دلار از مرز ۱۵ هزار تومان گذشت و امروز با یک نوسان‌گیری و یک افزایش جایگاه قیمتی خود را بالاتر از ۱۵ هزار تومان تثبیت کرد.

  فعالان بازار می‌‌گویند تصور بر  این است که صحبت‌های اخیر درمورد برجام و مهلت ۲ ماهه ایران یک جو روانی در بازار ایجاد کرده است و مشخص نیست که این نرخ‌ها ثابت بماند و احتمال دارد نرخ دلار کاهش یابد پس مردم همانطور که رئیس کل بانک مرکزی گفت وارد خرید و فروش ارز نشوند.

  به نظر می رسد با آغاز به کار بازار متشکل ارزی نرخ ها در بازار ارز نزولی شود.محمود شکسته بند مدیرعامل بازار متشکل معاملات ارز دو روز پیش در مورد بازار متشکل معاملات ارز گفته بود که کارهای کارشناسی، برنامه‌های نرم‌افزاری و سیستم‌های مورد نیاز این بازار نیز در حال طراحی و تدوین است و به طور مرتب هیأت مدیره شرکت، جلسات مستمری را با کارشناسان فناوری اطلاعات برگزار می‌کند.

  وی افزود: ساختمان محل استقرار بازار نیز تجهیز شده است و به محض نهایی شدن ثبت شرکت، هیأت مدیره، مدیران و کارشناسان در محل بازار متشکل ارزی مستقر می‌شوند.

  مدیرعامل بازار متشکل معاملات ارز در پایان اعلام کرده بود که پس از طی شدن فاز تأسیس، فاز عملیاتی بازار به صورت آزمایشی آغاز خواهد شد.

  نرخ دلار آمریکا در لحظه تنظیم گزارش با ۳۶۰ تومن افزایش ۱۵ هزار و ۳۵۰ تومان بود، نرخ یورو با ۳۱۰ تومان افزایش ۱۷ هزار و ۲۰۰ خرید و فروش شد.

  قیمت انواع مسکوکات طلا برخلاف نرخ دلار تا حدودی کاهشی بود. هرچند ربع و نیم سکه بهار آزادی اندکی افزایش قیمت داشت.

  سکه بهار آزادی طرح جدید با ۱۵ هزار تومان کاهش پنج میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، سکه بهار آزادی طرح قدیم با سه هزار تومان کاهش پنج میلیون و ۳۵ هزار تومان، نیم سکه بهار آزادی با ۶ هزار تومان رشد دو میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و ربع سکه  بهار آزادی با دو هزار تومان رشد یک میلیون و ۸۸۵ هزار تومان خرید و فروش شد.

  سکه گرمی با ۲ هزار تومان کاهش یک میلیون و ۲۹ هزار تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار با ۲ هزار تومان افزایش ۴۷۲ هزار تومان معامله شد.

  قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی نیز با ۴ دلار کاهش ۱۲۸۴،۵۳ دلار داد و ستد شد.

  برچسب ها :

  نظرات