آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ , Sunday 13 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102383
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  نجار:

  ۱۶۹ هزار و ۳۷۷ مسکن سیلزدگان نیاز به تعمیر دارند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در جلسه کمیته بازسازی و نوسازی مناطق سده اظهار کرد: سیلاب تخریب زیادی را در استان‌های مختلفی به بار داده است که تاکنون ۲۱ استان مورد ارزیابی قرار گرفته است.

  وی افزود: نزدیک به ۱۶۹ هزار و ۳۷۷ واحد نیاز به تعمیر و نوسازی دارد که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

  نجار گفت: بنیاد مسکن ماموریت بازسازی را دارد. همچنین تجهیزات لازم در این زمینه انجام شده است.

  وی ادامه داد: اعتبارات در بخش کشاورزی نهایی شده است و با اقدامات صورت گرفته و برنامه‌ریزی‌های دقیق سعی داریم در کوتاه ترین زمان بحث مشکل بازسازی و نوسازی مسکن را حل کنیم.

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور  بیان کرد: برخی روستاها و مناطق شهری در حاشیه رودخانه ها قرار دارد که می‌توان به روستای معمولان اشاره کرد که در این زمینه باید جابجایی صورت بگیرد.

  نجار بیان کرد: در بحث تامین مسکن اضطراری ۶ میلیون تومان به روستاییان و ۱۲ میلیون تومان به شهر نشینان در سه قسط پرداخت می شود تا بتوانند محلی را اجاره کنند و اگر آنها جایی را برای اجاره مشخص نکردند اتاقکی را در اختیارشان قرار می دهیم تا بتوانند جایی مستقر شوند.

  وی بیان کرد: حدود ۷۰ هزار بسته بندی لوازم خانگی همچون یخچال، فرش، گاز، تخت، پتو و لوازم پخت و پز تامین شده است که ۳۰ هزار بسته‌بندی آن توسط ستاد اجرایی حضرت امام(ره) و سازمان هلال احمر و ۴۰ هزار بسته بندی آن توسط پول هایی مردمی تامین شده است که به حساب هلال احمر واریز شده است.

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: در گذشته های دور و حدود ۳۱ سال قبل رودخانه ها تبدیل به جاده شده است. زمانی که طبیعت را تبدیل به مسکن کنیم، چنین مشکلاتی پیش رو خواهد آمد‌.

  برچسب ها :

  نظرات