آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ , Sunday 13 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102364
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۹
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد خبر داد

  بیمه شالیزارهای محمودآباد از رشد ۶۲ درصدی برخوردار شد/ پرداخت ۵٫۱ میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به بخش کشاورزی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ احمد صادقی ظهر امروز در ‏جلسه کارگروه آب، خاک و کشاورزی با بیان اینکه در سال زراعی ۹۸-۹۷ مقدار ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی شالیزاری به زیر چتر بیمه محصولات کشاورزی رفته است، اظهار کرد: این میزان در مقایسه با سال زراعی گذشته ۶۲ درصد افزایش داشته است و پیش بینی می شود، سطح بیمه برنج به ۳ هزار هکتار نیز در این شهرستان برسد.

  وی همچنین در خصوص تأمین سوخت کشاورزی محمودآباد خاطرنشان کرد: در سال جاری جهت تأمین سوخت کشاورزان از قبیل نفت گاز و نفت سفید جهت شخم و شیار و موتور پمپ های واحدهای بهره برداری مجموعاً تا پایان فروردین تعداد ۶۹۷ درخواست را مراکز جهاد کشاورزی بررسی و تأیید کردند که در مجموع بالغ بر ۶۰۰ هزار لیتر نفت گاز و ۱۰۰ لیتر نفت سفید را شامل می شود.

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد در خصوص مشاغل خانگی بیان داشت: از سهمیه تخصیص داده شده در سال ۹۷ به مبلغ سه هزار و ۸۰۰ میلیون ریال و بنابر صورتجلسه کمیته شهرستانی مبنی بر ارسال ۱٫۵ برابری سهمیه اختصاصی به کارگروه شهرستانی، تاکنون ۲۲ پرونده متشکل از ۳ پشتیبان و ۱۹ کارآفرین به مبلغ پنج هزار و ۹۰۰ میلیون ریال پس از تصویب در کارگروه شهرستانی به استان ارسال شد.

  صادقی ادامه داد: از این تعداد ۲۰ پرونده به مبلغ پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به تصویب کارگروه استانی رسیده و ابلاغ به بانک های ملی، ملت، صادرات صورت گرفته است.

  وی همچنین در خصوص پرداخت های تسهیلات مشاغل خانگی گفت: تاکنون ۱۸ پرونده به مبلغ پنج میلیارد و یکصد میلیون ریال پرداخت شده است.

  مدیر جهاد کشاورزی محمودآباد با بیان اینکه از محل تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون کشاورزی در سال ۹۷، مبلغ ۱۱ میلیارد و ۷۳۰ میلیون ریال به شهرستان محمودآباد تخصیص یافته است، افزود: متقاضیان برای خرید ۷۹ دستگاه تراکتور، ۴۳ دستگاه کمباین برنج، ۱۴۶دستگاه تیلر و ۲۸ دستگاه نشاکار ۴، ۶ و ۸ ردیفه و یک طرح شالیکوبی به بانک عامل معرفی شدند.
  وی در پایان اضافه کرد: از این تعداد ۲۳۸ نفر موفق به دریافت تسهیلات خط اعتباری به مبلغ ۸۸ میلیارد و ۸۵۵ میلیون ریال شدند.

  برچسب ها :

  نظرات