آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 16 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102360
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  کمتر از ۴۰ درصد معادن مازندران فعال هستند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/هادی حمیدیان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هفدهمین اجلاسیه هیأت‌های عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ۲۱ تا ۲۳ خردادماه در مازندران برگزار می‌شود.

  وی با بیان اینکه این اجلاسیه در مجتمع نفت محمودآباد برگزار خواهد شد، افزود: نمایندگان تمامی سازمان‌های نظام مهندسی معدن کشور، تحصیل‌کردگان و اعضای مهندسی سازمان معدن در این اجلاسیه حضور پیدا خواهند کرد.

  رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مازندران با بیان اینکه اجلاسیه عمومی نظام مهندسی معدن در راستای بحث و تبادل نظر موضوعات معدنی و ارتقاء خدمات‌رسانی به بهره‌برداران برگزار خواهد شد، بیان کرد: اجلاسیه عمومی نظام مهندسی معدن با حضور اساتید این حوزه برگزار خواهد شد که راهکارها برای بررسی معضلات و برطرف کردن مشکلات در آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

  حمیدیان با اشاره به حضور جمعی از نخبگان معدنی کشور در این اجلاسیه، خاطرنشان کرد: هیأت مدیره‌های نظام مهندسی معدن استان‌های کشور در اجلاسیه نظام مهندسی معدن حضور پیدا خواهند کرد و شرح وظایف هیأت عمومی سازمان نظام مهندسی در این اجلاسیه مورد برسی قرار می‌گیرد.

  وی افزایش ایمنی و بهره‌وری معدن را از مهم‌ترین وظایف سازمان نظام مهندسی معدن دانست و افزود: معادن باید از نظر اقتصادی فعالیت پویا داشته باشند و از طرفی دیگر نباید به محیط زیست آسیب برسانند.

  رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مازندران با بیان اینکه در فعالیت معادن یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها و نظارت‌های ما مبحث ایمنی معادن و سلامت جان کارگران است، اضافه کرد: حوادث در معادن می‌تواند ابعاد مختلف گسترده‌ای داشته باشد و ما به‌دنبال افزایش سطح ایمنی معادن در مازندران هستیم.

  حمیدیان با اشاره به اینکه ۳۸ هزار تحصیل‌کرده در حوزه معدن در کشور وجود دارند، افزود: سازمان نظام مهندسی معدن مازندران هزار و ۵۰۰ عضو دارد.

  وی با اشاره به اینکه بر اساس اعلام سازمان صنعت، معدن و تجارت ۲۵۱ معدن در مازندران وجود دارد که ۱۲۵ آن فعال است اما از نظر سازمان نظام مهندسی معادن استان تنها ۷۰ معدن فعالیت می‌کند، عنوان کرد: کمتر از ۴۰ درصد معادن مازندران فعال هستند.

  رئیس سازمان نظام مهندسی معدن مازندران با بیان اینکه غیر فعال بودن معادن دلایل مختلفی دارد و مهم‌ترین دلایل آن منابع طبیعی، مشکلات محیط زیستی، معارضین محلی و مشکلات اقتصادی به‌شمار می‌رود، خاطرنشان کرد: انتظار همکاری و تعامل بیشتر محیط زیست و منابع طبیعی با فعالیت معادن را داریم و اگر زمانی جلوی فعالیت یک معدن بخاطر مشکلات محیط زیستی و منابع طبیعی گرفته می‌شود باید راهکار آن هم داده شود.

  حمیدیان با بیان اینکه ضریب اشتغال‌زایی معدن نسبت به دیگر فعالیت‌ها بالاتر است و باید برای فعالیت بیشتر معادن همه دستگاه‌ها همسو شوند، بیان کرد: با توجه به وضعیت اقتصادی که در کشور وجود دارد باید به فعالیت معادن توجه بیشتری کنیم.

  وی با بیان اینکه معدن گرانیت در کلاردشت و آلاشت وجود دارد که به علت مشکلات جاده‌ای و معارضین محلی غیر فعال هستند، گفت: در خرید تجهیزات خودرویی و ادوات سنگین برای جابجایی مصالح معادن با افزایش شدید قیمت‌ها مواجه هستیم.

  برچسب ها :

  نظرات