آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ , Sunday 13 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102353
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  انتقاد جمعیت جانبازان از گرانی‌ها/ دولت از ناظر بی تفاوت به ناظر مدیریت‌کننده تغییر حالت دهد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ اعضای شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی در جلسه هفتگی خود و در جریان رصد مسائل داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی،با شوق انگیز خواندن پاسخ مقاومت فلسطین به گستاخی های رژیم صهیونیستی و آزمایش موشکهای نسل جدید جهادگران فلسطینی ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان، از این ماه به عنوان فرصتی برای پرداختن به خود، پالایش جامعه و نگاه تمدنی از منظر قرآن و جهان یاد و ابراز امیدواری کردند تا از منظر کلام وحی و آموزه‌های اهل‌بیت،  به قله بلند این ماه یعنی شب‌های قدر برسیم.

  این جمعیت با یادآوری اینکه شیطان و قدرت‌های شیطانی با چهره‌های هزار رنگ خود همواره در کمین بوده و هستند تا کلام وحی و ایمان را از زندگی انسان و روابط اجتماعی بیرون ببرد، افزود: منافع نامشروع و دنیاطلبانه نظام سلطه با حضور حاکمیت قرآن امکان‌پذیر نیست.

  بازخوانی درس‌ها و عبرت‌های امت‌های گذشته در قرآن و تاریخ روزگار ما نشان می‌دهد اگر مردمی از کلام وحی و راهبری امامت جامعه فاصله گرفتند، قدرت‌های فاسد، با نفوذ و استحاله هم رفاه و آسایش دنیایی آنها را به یغما می‌برند و هم سرمایه‌های معنوی اخلاقی آنها را برای ورود به عالم دیگر به آتش می‌کشند.

  جمعیت جانبازان به آتش کشیدن قرآن توسط کشیش افراطی در آمریکا و بهره‌گیری از ابزار هنر برای اهانت به پیامبر اکرم (ص) و ائمه را نشان از عمق کینه ورزی شیطان بزرگ و همدستان اروپایی و منطقه ای اش نسبت به دین و کلام وحی برشمرد و خاطرنشان کرد: طراحی فناوری‌های نوپدید در فضای مجازی و دنیای رسانه‌ای برای نفوذ در نیت و انگیزه افراد و نیز طراحی الگوی توسعه دین‌ستیز در روزگار ما، ابعاد مقابله با کلام وحی و ایمان را در موقعیت جدی قرار داده است.

   این جمعیت با تاکید بر اینکه اسنادی همچون « ۲۰۳۰ »، «قرارداد آب و هوایی پاریس »، «برجام »، «FATF » و… برای تهدید و تحمیل اندیشه‌های والگوهای توسعه ای فاسد و زیاده خواهی‌های ظالمانه استکبار و برآمده از نوع نگاه برتری طلبانه آنها به انسان، جامعه و نظام جهانی است، تاکید کرد: آموزه‌های قرآن، مکتب امام راحل (ره) و تجربه گام اول انقلاب اسلامی به ما می‌آموزد استکبار آمریکا و صهیونیسم به وضعیتی جز نابودی انقلاب اسلامی راضی نیستند و هرگاه عده‌ای در داخل یک گام  پس کشیدند و دشمن را بزک کردند، آنها بی‌فاصله چندین گام بر فشار خود افزودند.

  اعضای شورای هماهنگی جمعیت جانبازان با اشاره به اینکه خصلت شیطان و استکبار همواره اعمال سیاست «لبخند و خنجر» است تا به خواسته‌های اصلی خود دست پیدا کند، یادآور شدند: تحمیل جام زهر قطعنامه در شرایط قصور یا تقصیر برخی از کارگزاران در سال‌های جنگ تحمیلی، طراحی براندازی نظام با مدیریت سرشاخه‌های دست‌اندرکار در انتخابات سال ۸۸، تحمیل شرایط ظالمانه فوق تصور علیه ما در برجام به نوعی که اصلی‌ترین خواسته‌های نظام در تصویب آن بر زمین ماند و در اجرای تعهدات نیز هرگونه مجال نقد علیه بدعهدی کشورهای غربی را از ما گرفتند، از واقعیت‌های تبدیل‌ناپذیر خصلت استکبار و سیاست لبخند و خنجر به کار گرفته از سوی آنان است.

   این جمعیت با طرح این پرسش که چرا برخی از سرشته داران دیپلماسی کشور، هنوز هم در شناخت استکبار دچار قصور و تقصیرهای تاکتیکی و راهبردی هستند؟ تصریح کرد: با چه منطقی می‌توان قبول کرد وقتی دشمن حقوق مسلم و بی‌تردید ما را گستاخانه نقض می‌کند، ما خود را مقید به رعایت «بهانه‌های» واهی، احتمالی و تعریف نشده او بدانیم و در شرایطی که مقام معظم رهبری اعلام کرده‌اند «در مورد آمریکا حلّ هیچ مشکلی متصوّر نیست و مذاکره با آن جز زیان مادّی و معنوی محصولی نخواهد داشت»، اما باز هم به دنبال جلب احترام آمریکا و مذاکره مجدد هستند؟!

  جمعیت جانبازان همچنین بار دیگر از بی‌عملی مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی در قبال پرده‌دری‌های فضای مجازی انتقاد کرد و افزود: آمارهای مراکز اطلاعاتی و امنیتی نشان دهنده اجرای جنگی تمام عیار علیه باورها و انگیزه‌های ماست. هویت، اخلاق، معنویت حریم خانواده و… در لحظه لحظه‌های بی‌عملی مسئولان، وضعیت خسارت‌باری را برای جامعه به همراه داشته و دارد.

  مسئولان از گناه بی‌عملی خود در جلوگیری از ویران‌گری‌های فضای مجازی توبه کنند و به دامن مکتب امام(ره) و اخطارهای مقام معظم رهبری برگردند.

  جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی افسارگسیختگی قیمت‌ها را گناه بزرگ کسانی برشمرد که در کاهش ارزش پول ملی، به حراج گذاشتن ذخیره طلای بانک مرکزی و واسپاری معاملات ارزی به دست سوداگران و رانت‌خواران نقش داشتند و در این زمینه خاطرنشان کرد: این افراد در سال گذشته نیز پاسخ به پرسش‌های مردم، نخبگان و مجلس را به درستی نداد. تلاش برای جبران خسارت وارد شده تنها در صورت قرار گرفتن دولت از موضع «ناظر بی‌تفاوت» به «ناظر مدیریت‌کننده مداخله گر» نتیجه‌بخش خواهد بود.

  جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی افسارگسیختگی قیمت‌ها را گناه بزرگ کسانی برشمرد که در کاهش ارزش پول ملی، به حراج گذاشتن ذخیره طلای بانک مرکزی و واسپاری معاملات ارزی به دست سوداگران و رانت‌خواران نقش داشتند و در این زمینه خاطرنشان کرد: این افراد در سال گذشته نیز پاسخ به پرسش‌های مردم، نخبگان و مجلس را به درستی نداد. تلاش برای جبران خسارت وارد شده تنها در صورت قرار گرفتن دولت از موضع «ناظر بی‌تفاوت» به «ناظر مدیریت‌کننده مداخله گر» نتیجه‌بخش خواهد بود

  برچسب ها :

  نظرات