آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ , Sunday 13 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102320
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۴
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مدیریت پسماند در صدر اولویت‌های مهم استان مازندران دیده نشد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی بعد از ظهر امروز در جلسه کارگروه راهبردی مدیریت پسماند مازندران اظهار کرد: در مدیریت پسماند نتوانستیم به‌خوبی در جامعه آن را مدیریت کنیم که عواقب آن به خود جامعه و محیط زیست بر می‌گردد.

  وی با بیان اینکه اگر پسماند مدیریت شوند به شهرداری‌ها کمک بسیاری می‌شود، افزود: تشکل‌ها و رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی تفکیک زباله از مبدأ می‌توانند به ما بسیار کمک کنند.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه مازندران متعلق به همه کشور است و خدمات کشوری به همه مردم می‌دهد، خاطرنشان کرد: سالانه میلیون‌ها مسافر از سراسر کشور به مازندران سفر می‌کنند و در زمینه مدیریت زباله بخاطر مسافرخیز بودن استان باید توجه ویژه شود.

  ابراهیمی با بیان اینکه در بودجه ۹۸ برای مدیریت پسماند هزار میلیارد تومان بودجه نیاز داریم، ادامه داد: باید قبول کنیم که در گذشته مدیریت پسماند در صدر اولویت‌های مهم استان مازندران نبود و اگر بود قطعا مشکلات برطرف می‌شد.

  وی تصریح کرد: در بحث مدیریت زباله و پسماند نیاز نیست مازندران را با برخی از کشورهای خارج مقایسه کنیم، ما با آن سمت البرز تفاوت داریم.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه بسیاری از شهرهای کشور تفکیک زباله از مبدأ را به خوبی اجرا می‌کنند اما در مازندران این کار هنوز به درستی انجام نشده است، افزود: کاری که بسیاری از شهرهای کشور در تفکیک پسماند انجام می‌دهند باید الگوبرداری کرده و آن را در شهرهای خود اجرایی کنیم.

  ابراهیمی موضوع محیط زیست و پسماند را حیاتی دانست و خاطرنشان کرد: پس از چندین سال پیگیری وقتی هنوز کارخانه زباله‌سوز در استان به بهره‌برداری نمی‌رسد پس یک جای کار گیر دارد و باید مشکل آن را برطرف کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات