آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 19 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102304
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۷ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  معافیت استعدادهای درخشان ‌از طرح نیروی انسانی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ باقر لاریجانی معاون آموزشی وزارت بهداشت و دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به بخشنامه کمیسیون موارد ۲ و ۳ آیین نامه اجرایی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان مورخ ۱۴ آبان ۱۳۸۴، گفت: طبق این بخشنامه برخی دانشجویان استعداد درخشان علوم پزشکی از انجام خدمات موضوع این قانون معاف شدند.

   لاریجانی ادامه داد: این قانون البته شامل تمامی استعدادهای درخشان نبوده و تنها نفرات اول تا دهم کشوری آزمون کنکور سراسری زیر گروه تجربی به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور، برندگان مدال طلای کشوری از المپیادهای دانش آموزی به تایید مرجع مربوطه و نفرات اول تا سوم کشوری آزمون‌های جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، پیش کارورزی پزشکی و ورودی دستیاری پزشکی و دندانپزشکی به تایید مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت متبوع طبق این بخشنامه از طرح نیروی انسانی معاف بودند.

  وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در سال ۹۷ در قالب بخشنامه‌ای اعلام شد که معافیت از طرح این دانشجویان در راستای بهینه‌سازی اجرای قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان لغو شده است.

  معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اقداماتی که در قالب برنامه تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی برای تسهیل شرایط تحصیل دانشجویان استعداد درخشان صورت گرفته، گفت: تمامی تلاش در حوزه معاونت آموزشی این است که این دانشجویان و نفرات برتر با ادامه تحصیل و طی دوره‌های ویژه بتوانند در آینده، نقش‌های موثرتری را در نظام سلامت کشور به عهده گیرند.

  وی با تاکید بر اینکه حضور استعدادهای درخشان علوم پزشکی در عرصه‌های مختلف نظام سلامت می‌تواند تاثیر چشمگیری در ارتقای این حوزه داشته باشد، اضافه کرد: بدیهی است لغو معافیت از طرح گروه خاصی از استعدادهای درخشان، به صلاح نظام سلامت نبود و حضور این افراد در عرصه‌های کلیدی را با تاخیر مواجه می کرد که مورد توجه وزیر بهداشت قرار گرفت.

  وی در ادامه اظهار داشت: بر این مبنا طی مکاتبه‌ای با وزی  بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پیشنهاد شد که این گروه از دانشجویان بتوانند کما‌فی‌السابق از امتیاز معافیت از طرح بهره‌مند شوند و وی نیز با تاکید بر لزوم فراهم کردن تسهیلات ادامه تحصیل این گروه از دانشجویان، با این پیشنهاد موافقت کردند.

  برچسب ها :

  نظرات