آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 19 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102282
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۶ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  مازندران می‌تواند به قطب گردشگری روستایی کشور تبدیل شود

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/علی‌اصغر مونسان، بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از پایگاه میراث جهانی باغ عباس‌آباد بهشهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید برای گردشگری در کل استان مازندران برنامه داشته و شرق مازندران همچون غرب مازندران، دارای گردشگر باشد.

  وی با تأکید بر رونق بخشی به جریان گردشگری در استان مازندران افزود: شرق استان مازندران و شهرستان عباس‌آباد بهشهر، به دلیل دارا بودن طبیعت زیبا و آثار تاریخی و میراثی مختلف، می‌تواند قطب گردشگری شود و باید با برنامه‌ریزی مناسب،جریان گردشگری مازندران به سمت شرق استان سوق پیدا کند.

  معاون رئیس جمهور از منطقه گردشگری عباس‌آباد بهشهر که صاحب پایگاه جهانی است؛ به عنوان یکی از مناطق بکر گردشگری نام برد که با دارا بودن بودجه اختصاصی می‌تواند زمینه‌ساز فعالیت‌های مختلف برای جذب گردشگر باشد.

  مونسان گفت: شاید برخی از کمبودها در منطقه وجود داشته باشد که باید برای رفع آن تلاش و کرد و همچنین برای احیای پل چوبی که از نیازهای مهم عباس‌آباد اعلام شد؛ بودجه تامین خواهد شد تا بیشتر احیا شود.

  وی در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه در بخش گردشگری روستایی، استان مازندران می‌تواند قطب و سرآمد باشد؛ خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر توجه به بوم‌گردی در دستور کار جدی قرار گرفته است که ضمن ایجاد اشتغال برای جوانان می‌تواند در توسعه گردشگری اثرگذار باشد.

  رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور افزود: در بخش بوم‌گردی ظرفیت برای همگان فراهم است و مردم با کمترین سرمایه می‌توانند مشارکت داشته و برای خود کسب درآمد کنند.

  مونسان همچنین با اشاره به تنوع گردشگری در مازندران گفت: باید در این بخش با توجه به ظرفیت و تنوع موجود، برنامه‌ریزی داشته و مازندران که به عنوان قطب کشوری گردشگری است؛ در سطح جهانی بیشتر معرفی شود.

  وی اظهار کرد: مازندران علاوه بر توسعه گردشگری، نیازمند رشد هتل در درجه‌های بالاست و افراد در این حوزه باید تشویق شوند و پروژه‌های جاذب گردشگری برای افزایش گردشگری تعریف شود.

  معاون رئیس جمهور افزود: پروژه‌های جاذب گردشگری معمولا دارای جاذبه تفریحی و سرگرم کننده برای گردشگران هستند و با توجه به وجود دریای خزرر باید از این ظرفیت استفاده و گردشگری دریایی را تقویت کنیم و سرمایه‌گذاران برای پروژه‌های دریایی و جذاب گردشگری ورود کنند که وام‌های مناسب گردشگری برای این حوزه اختصاص خواهد یافت.

  مونسان بیان کرد: باید با تقویت گردشگری گروهی در مازندران تلاش شود تا  گردشگرانی که به مازندران می‌آیند از گردشگران انفرادی به گروهی تبدیل شده و اثرات توسعه‌ای آن نصیب حال مردم این استان شود.

  وی گفت: طرح کویر تا دریا هم از طرح‌های پیشنهادی استاندار مازندران است که با همکاری استانداری سمنان برای معرفی گردشگری‌های مختلف کویر سمنان و جنگل و دریای مازندران در دست انجام است که می‌تواند زمینه‌ساز توسعهه  گردشگری در این استان‌ها باشد.

  برچسب ها :

  نظرات