آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 16 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102231
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  فعلاً برنامه‌ای برای توزیع بسته‌های حمایتی رمضان نداریم

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/سال گذشته سیزدهمین مرحله توزیع سبد غذایی قبل از ماه مبارک رمضان ابلاغ و برای خانواده یک نفره حداقل ۳۵ هزار تومان و براساس بُعد خانوار تا حداکثر ۱۳۰ هزار تومان به حساب سرپرستان واریز شد اما امسال به نظر می‌رسد وزارت رفاه برنامه‌ای در این رابطه نداشته باشد و علت آن را شاید باید در عدم تخصیص بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه جستجو کرد.

  وحید قبادی دانا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، در رابطه به توزیع سبد حمایتی و غذایی به مددجویان سازمان بهزیستی در آستانه ماه رمضان گفت: فعلا ابلاغی به ما نشده و برنامه‌ای برای توزیع این بسته‌ها نداریم.

  وی ادامه داد: به نظر می‌رسد با توجه به شرایط، ابلاغ دستورالعمل توزیع این بسته‌ها پیش‌بینی نشده باشد و این شرایط به لحاظ اقتصادی و شرایط تحریم باعث شده که بودجه‌ای در این رابطه اختصاص نیابد.

  رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: اگر قرار باشد که بودجه‌ای برای بسته حمایتی مددجویان در ماه رمضان داشته باشیم باید سازمان مدیریت برنامه آن را در نظر گرفته و ابلاغ کند و این اختصاص می‌تواند از محل هدفمندی یارانه‌ها و سایر منابع باشد.

  قبادی دانا گفت: هنوز از سوی سازمان مدیریت برنامه و وزارت رفاه ابلاغی صورت نگرفته هرچند که می‌دانیم سازمان مدیریت نیز به دهک‌های پایین جامعه توجه داشته و در برنامه‌های خود اختصاص بسته کمک هزینه را دارد اما توزیع چنین بسته‌هایی به شرط تامین منابع است.

  وی گفت: اگر نقدینگی جواب دهد و کافی باشد ما حتماً این بسته‌ها را اختصاص می‌دهیم اما شرایط تحریم، شرایط سختی را ایجاد کرده و تا این لحظه برنامه خاصی به ما ابلاغ نشده است.

  رئیس سازمان بهزیستی کشور درمورد میزان اعتبار لازم برای توزیع این بسته‌ها گفت: باید برآورد منابع انجام شود و با توجه به بعد خانوار و تغییرات آن نمی‌توان میزان بودجه لازم را تخمین زد.

  همچنین احد رستمی، مدیرکل دفتر مطالعات و رفاه اجتماعی وزارت رفاه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس گفت: هنوز ابلاغی به ما نشده است.

  وی در پاسخ به اینکه آیا اطلاعات آماری خانوارها برای توزیع این بسته‌ها آماده است یا خیر، گفت: اطلاعات بعد خانوار تمام دهکها به ویژه دهک های پایین و مددجویان به صورت آنلاین و مرتب، موجود است اما از سوی مسئولان ذی‌صلاح ابلاغی به ما صورت نگرفته است.

  در این میان گویا کمیته امداد نیز برنامه‌ای برای امسال در بحث توزیع این بسته غذایی رمضان نداشته و بسته حمایت غذایی دولت در بهمن و اسفندماه ۹۵، رمضان و اسفند ماه ۹۶ و رمضان ۹۷ آخرین واریزی‌ها بوده که برای مددجویان شارژ شده است.

  برچسب ها :

  نظرات