آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ , Sunday 13 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102196
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  اجرای سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سمیه قاسمی طوسی صبح امروز در جلسه کمیته بانوان و خانواده استان با اشاره به شعار رونق تولید، تحکیم خانواده و توسعه پایدار، اظهار کرد: سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده استان‌ها در مرحله نهایی قرار دارد و قرار است که در بودجه استان‌ها، اعتباری برای آن در نظر گرفته شود.

  وی افزود: این سند هفته گذشته برای استان فارس رونمایی شده است، ما نیز این سند را در شورای برنامه‌ریزی استان می‌بریم تا بودجه‌های لازم را دریافت کنیم.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران اضافه کرد: در سال گذشته چهار طرح در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه معیشت و خانواده بوده که در این طرح‌ها جز استان‌های اول بودیم و آنها را نهایی کردیم و به سرانجام رساندیم.

  این مسؤول با بیان اینکه معاونت امور زنان و ریاست جمهوری سه طرح را اولویت قرار داده است، خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه سه جانبه معاونت زنان، اداره کار، جهاد کشاورزی برای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین مشاغل خانگی قرار است به اجرا درآید.

  طوسی با اشاره به اینکه بر مبنای الگوی نوین مشاغل خانگی کسانی که داری تخصص هستند می‌توانند تخصص خود را در فعالیت‌های خانه‌داری به سرانجام مطلوب برسانند، یادآور شد: در سال ۹۷ تعداد ۹ استان پایلوت بودند و در سال ۹۸ در ۲۳ استان به اجرا در می‌آید.

  وی به طرح توانمندسازی حوزه اجتماعی و فرهنگی زنان سرپرست خانوار اشاره کرد و گفت: معاونت زنان خانواده سازمان‌های مردم نهاد، این طرح‌ها دنبال می‌کنند.

  مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران یادآور شد: همچنین فاز نخست طرح ملی گفت‌وگوی خانواده به سرانجام رسیده و فاز بعدی آن مربوط به مسائل هر استان است که باید با هم افزایی بین دستگاهی برنامه‌ها و طرح‌های حوزه‌های مختلف را انجام دهیم.

  طوسی با بیان اینکه یک بسته کلی در حوزه گردشگری و صنایع دستی با یک سرمایه‌گذار نشست‌هایی را برگزار می‌کنیم، در حوزه ورزش نیز باید بیشتر برای تقویت تیم استانی در سوپر لیگ‌ها، هم‌اندیشی بهتری صورت گیرد.

  این مسؤول بیان کرد: برگزاری برنامه‌های کارگاهی درمورد جریان‌های تکفیری و توجه دادن بانوان به این امر نیز توسط وزارت اطلاعات در آینده برگزار می‌شود.

  برچسب ها :

  نظرات