آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 16 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102080
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  وزیر راه وعده احداث ۴۰۰ هزار مسکن با تسهیلات ویژه برای قشر ضعیف داده است

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سید احسن علوی نماینده مردم سنندج و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  در خصوص بازار مسکن، اظهار داشت: وضع بازار فعلا متاثر از وضعیت ارزی است اما مسلم این است که شاید بخشی از این بازار تحت تاثیر بحث مالیات بر عواید سرمایه هم قرار بگیرد.

  و افزود: اگر وزیر راه و شهرسازی ۴۰۰ هزار واحدی که تعهد داده است را احداث کند،‌ بی‌تردید می‌تواند تا حدودی قیمت مسکن را پایین بیاورد.

  عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا شما در مجلس فشاری برای تعادل و ثبات قیمت مسکن به وزارت راه و شهرسازی نیاوردید،‌گفت: چرا ما با آنها صحبت کردیم؛ و این اتفاق خواهد افتاد؛ آقای روحانی هم فشار آورده که  ۴۰۰ هزار واحد برای قشر آسیب پذیر در سال جاری ساخته شود.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا تسهیلاتی هم برای این امر در نظر گرفته شده است یا خیر، عنوان کرد: بله؛ تسهیلات ویژه هم برای این قشر از سوی بانک مسکن و از طریق شرکت بازآفرینی شهری و بافت فرسوده در نظر گرفته شده و تصمیماتی در این خصوص در حال انجام است. در این صورت فکر می‌کنم در سطح ۶۰ متری می‌توانند ساختمان‌هایی بسازند و زمین‌هایی به صورت رایگان توسط انبوه‌سازان در اختیار آنها قرار دهند.

  علوی در پاسخ به اینکه چه ضمانتی برای تحقق وعده‌های ذکر شده وجود دارد، بیان کرد: این دیگر استراتژی دولت است و اگر چنین اتفاقی نیفتد قیمت مسکن بالاتر می‌رود و از طرفی شخص وزیر تعهد کرده که بخش مسکن را فعال کند و اگر این را انجام ندهد بی‌تردید می‌تواند باعث افت وزارت راه، و برنامه‌های وزیر شود و آقای روحانی هم قول داده و تعهد کرده است.

  عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: ضمنا این می‌تواند باعث می‌شود بخشی از قیمت مسکن هم بشکند و در غیر اینصورت یک رکود در بخش مسکن ایجاد می‌شود که باز هم موجب گرانی و مشکلات عدیده‌ای مخصوصا برای قشر آسیب‌پذیر خواهد شد.

  وی در بخش دیگر از سخنانش عنوان کرد:‌ بحث ما بیشتر خانه‌هایی است که سرپناهی برای قشر آسیب پذیر جامعه باشد که تعداد آنها به بیش از ۶۰۰ هزار خانوار است.

  علوی ادامه داد: ۴۰۰ هزار مسکنی که می‌خواهند بسازند در برنامه دولت است و وزیر راه هم تند تند این نوید و قول را می‌دهد که این کار را انجام خواهیم داد.

  برچسب ها :

  نظرات