آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 16 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102053
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۱ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  اجرای طرح امداد و نجات ساحلی از اواخر اردیبهشت ماه

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ کمیته هماهنگی اجرای طرح‌های ترافیکی با حضور تمام سازمان‌های مرتبط با ترافیک در مقر پلیس راهور ناجا برگزار شد.

  شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات در این مراسم با اعلام این مطلب که از ۲۵ اسفند ماه با شروع طرح نوروزی همزمان حوادث جوی کشور را داشتیم، گفت: بیش از چهل روز است که همکاران ما در سازمان  امداد و نجات در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

  وی افزود: ۳۱ استان کشور درگیر سیل و آبگرفتگی و کولاک بوده و در برخی استان‌ها عملیات امداد و نجات ادامه دارد.

  فتحی تصریح کرد: در استان‌های گلستان، خوزستان و برخی نقاط لرستان امدادرسانی ادامه دارد.

  معاون عملیات سازمان امداد و نجات اعلام کرد: در نوروز امسال ۱۴۲۱ پایگاه ثابت و موقت در راستای کاهش تلفات نوروزی مستقر بودند و ۳ درصد توان عملیاتی را از نظر لجستیکی و انسانی افزایش دادیم.

  وی افزود: بالغ بر ۵ هزار و ۸۳۶ مأموریت امدادی را انجام داده که بیش از ۳۶ درصد مرتبط با حوادث ترافیکی بوده و بقیه موارد نیز حوادث طبیعی و مراجعات حضوری کوهستان بوده است.

  فتحی تصریح کرد: در کل حوادث ۲۴ درصد رشد عملیات را داشتیم؛ اما در مقابل ۴ درصد عملیات کوهستان کاهش یافته و ۱۰ درصد در عملیات‌های ترافیکی کاهش داشته‌ایم  اما حوادث جوی افزایش داشته است.

  معاون عملیات سازمان امداد و نجات تصریح کرد:بیش از ۴۰۰ هزار نفر ازخدمات سازمان ما استفاده کرده و در حوزه نجات فنی هم به خودروهایی که نیاز به انجام عملیات فنی داشتند امداد رسانی کردیم.

  این مقام  سازمان امداد و نجات گفت: در خصوص رهاسازی خودروها باید به این مسأله اشاره کنیم که شاید نا امن بودن برخی خودروها باعث شده که آنها به راحتی مچاله شده و سرنشین در آن‌ها گیر بیفتد که باید ببینیم کدام خودروها بیشترین آسیب را وارد می‌سازد و ما مجبور می‌شویم که عملیات نجات را انجام دهید.

  وی به ۲۴۳۶ مجروح حوادث ترافیکی که  در این مدت به مراکز درمانی منتقل شده پرداخت و گفت: ۱۲۵۳ سورتی پرواز انجام دادیم که به واسطه آن مصدومین حوادث را منتقل کردیم.

  فتحی به طرح امداد و نجات ساحلی اشاره و بیان داشت: این طرح از اواخر اردیبهشت ماه در دستور کار قرار خواهد گرفت چرا که در این حوزه نیز تلفاتی خواهیم داشت که مرتبط با میزان سفر به مناطق شمالی می‌شود.

  وی به برنامه‌های سالگرد امام و عید سعید فطر پرداخت و گفت: برنامه‌های خود در این زمینه را به کمیته‌های ذیربط ارائه دادیم.

  برچسب ها :

  نظرات