آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • جمعه ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ , Friday 14 May 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102043
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۸
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  اجرای طرح هر مسجد یک خانه نباید مسؤولان را دچار اهمال کند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ سیدامیر سادات کرمی درباره طرح هر مسجد یک خانه به‌منظور مشارکت در ساخت منازل سیل‌زده‌های سراسر کشور در  گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: اینکه به نوعی همه افراد و صنوف در بازسازی مناطق سیل‌زده مشارکت کنند از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و در نوع خود کم‌نظیر است.

  وی افزود: با اجرای طرح هر مسجد یک خانه فرهنگ جهادی در کشور نهادینه می‌شود.

  مسؤول سازمان بسیج دانشجویی مازندران بیان کرد: اما موضوعی که در این زمینه باید مورد توجه جدی قرار گیرد این است در بحث پای کار آمدن مردم به‌معنای استفاده حداکثری از ظرفیت مردمی برای رفع مشکلات مردم است اما مشارکت حداکثری مردم نباید مسؤولان را دچار اهمال کند که تصور کنند نیازی به حضور مجدانه نیست؛ توقع این است همچنان تا الان پای کار آمدند و با این شکل ورود پیدا کنند تا پایان مشکلات مردمی حضور فعالی داشته باشند در این صورت طرح هر مسجد یک خانه به زیبایی اجرا خواهد شد.

  سادات کرمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حضور نیروهای جهادی از همان روزهای آغازین بعد از وقوع سیل در شهرهای ساری و سیمرغ، تصریح کرد: اقدامات گروه‌های جهادی شامل بیرون آوردن اثاثیه مردم از منازل، تخلیه آب و لجن از خانه‌ها و تهیه آمار از نیازمندی مردم بوده است.

  وی با بیان اینکه گام بعدی اقدام حضور فعال در بحث ساخت و بازسازی منازل آسیب‌دیده خواهد بود، اضافه کرد: اضافه کرد: بحث اعزام گروه‌‌های جهادی از اواسط خرداد ماه بعد از پایان یافتن امتحانات در دستور کار قرار دارد.

  مسؤول سازمان بسیج دانشجویی مازندران یادآور شد: گروه‌های جهادی سازمان بسیج دانشجویی در بخش‌های مختلف عمرانی، فرهنگی و آموزشی و بهداشت و درمان فعالی دارند که برخی درون استانی و برخی برون استانی فعال هستند.

  سادات کرمی در پایان از اعزام گروه جهادی ۱۰۰ نفره به خوزستان، گروه ۷۰ نفره به لرستان و اعزام گروهی به منطقه محروم چابهار سیستان بلوچستان خبر داد که در حال حاضر در منطقه مستقر هستند.

  برچسب ها :

  نظرات