آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ , Thursday 29 July 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 102041
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۰ اردیبهشت, ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۷
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  بدهی ۵ میلیارد تومانی آموزش و پرورش مازندران در بخش کارآموزی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/اسفندیار نظری در مراسم بزرگداشت مقام معلم و تجلیل از معلمان منتخب کشوری، استانی و شهرستانی که در کانون امام خمینی(ره) بابل برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش به مردان اجرایی قوی و پای کار نیاز دارد تا تحرکی در فضای فکری و گفتمانی جامعه اسلامی پیرامون آموزش و نقش او بر توسعه یافتگی ایجاد نشود سخن از هر نوع تحول در آموزش و پرورش بی ثمر است.

  سرپرست آموزش و پرورش بابل تصریح کرد: هنر بزرگ معلم تدریس نیست تاثیر است، اگر هشت سال دفاع مقدس و مدافعان حرم را به رخ جهانیان کشیدیم پرورده معلمان هستند لذا اگر خواهان اصلاح و توسعه در جامعه هستیم مسیر آن آموزش و پرورش است.

  نظری سقوط ملت را در گرو سقوط آموزش و پرورش آن کشور برشمرد و خاطرنشان کرد: در این دهه مدیریت دانش یعنی تبدیل سرمایه انسانی به ساختاری است و نقش آموزش و پرورش تربیت است و برای همین تعریف تربیت ایجاد رفتار مطلوب و پایدار در دانش آموزان و این سرانجام کار آموزش و پرورش است.

  این مسؤول تربیت را متشکل از چهار لایه تغییر در دانش، نگرش، رفتار و رفتار گروهی و اجتماعی دانش‌آموز برشمرد و یادآور شد: دو شغل سخت جهان حوزهه سیاست و تربیت است، اساس کار جامعه دانایی محور علم، اخلاق و ارزش است.

  وی با اشاره به پنج چالش مهم آموزش و پرورش کشور، ادامه داد: ازدیاد جمعیت دانش‌آموزی که بزودی کشور را با کمبود فضای آموزشی مواجه می‌کند، عدم اجرایی شدن سند تحول بنیادین به سبب عدم توجه به زیرساخت اجرا این برنامه، عدم تغییر ساختار از نظر اداری و آموزشی مناسب در بدنه آموزش و پرورش، تحریم اقتصادی و همچنین بازنشستگی زودرس نیروی انسانی از مهمترین چالش آموزش و پرورش است.

  معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش مازندران افزود: تا سال ۱۴۰۰ حدود ۳۰۰ هزار نفر از ۹۰۰ هزار نفر جمعیت آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند که بیشترین چالش ما در حوزه ابتدایی و بعد در فنی و حرفه‌ای و کار و دانش است.

  وی اضافه کرد: در حوزه فنی حرفه‌ای و کار و دانش نیازمند ۱۵ میلیارد تومان اعتبار و هزار و ۷۵ نیروی متخصص در هنرستان‌های بابل هستیم.

  نظری با بیان اینکه ما فقط توانستیم سه ماه اول تا آذر حق التدریس شاغلین و بازنشستگان را پرداخت کنیم، یادآور شد: دو سالی است که برای کارآموزی و کارورزی و همچنین در بخش برون سپاری که بیش از ۵میلیارد تومان بدهی داریم هیچ مبلغی پرداخت نکردیم.

  این مسؤول از همه مسؤولان و خیران خواست تا اولویت اول اقدامات خیرخواهانه  برای شهر را در حوزه آموزش و پرورش اختصاص دهند.

  معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه ۵۰ درصد موفقیت‌های آموزش و پرورش مازندران در حوزه آموزش و پرورش بابل است، تصریح کرد: مازندران در المپیاد علمی از نظر کمی و کیفی رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده و جزو چهار استان برتر در حوزه آموزش و پرورش کشور است.

  وی افزود: مازندران استانی است که علوم نوین را وارد آموزش و پرورش کرد و در حوزه نانو رتبه دوم و سوم کشور را کسب و مبتکر حوزه زیست فن‌آوری است،کسب رتبه دوم و سوم کشور در کنکور و کسب رتبه دوم رشته تجربی و رتبه سوم ریاضی کشور از دیگر افتخارات مازندران است.

  نظری با اشاره به اینکه تعداد متقاضیان رشته ریاضی کاهش داشته و تنها ۱۷ درصد از دانش‌آموزان مازندرانی متقاضیان رشته ریاضی بودند، گفت: نیروی متوازن انسانی چالش ما بوده و در چند سال آینده با کمبود مهندس در کشور مواجه خواهیم بود.

  وی گفت: امسال در بخش المپیاد علمی در مرحله اول از ۹ هزار و ۲۶۶ شرکت کننده ۵۸۶ نفر پذیرفته شدند که ۱۹۱ نفر از بابل بودند.

  برچسب ها :

  نظرات