آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ , Sunday 18 April 2021
  avayeshomal.ir
  یادداشت مخاطبین
  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  ششم بهمن یادآور حماسه‌سازی و رشادت مردم خطه شمال

  اسماعیل‌زاده معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه مازندران
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 101721
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۳ بهمن, ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۹
 • شما اینجا هستید :اخبار برگزیده > اخبار محمودآباد
 •   

  امام جمعه محمودآباد:

  انقلاب اسلامی به جریان تمدنی دنیا مبدل شده است/ لزوم حفظ عزتمندی ملت ایران توسط دولتمردان

  به گزارش آوای شمال؛

  حجت الاسلام سید داود موسوی عصر امروز در دیدار نخبگان فرهنگی و اجتماعی شهرستان با اشاره الگوی انقلاب پیروان صادق الهی اظهار کرد: در بررسی خیزش ها و جنبش های ضد ظلم و رهایی بخش آنچه بر تارک تاریخ همواره درخشید و به عنوان شاخص و الگو عمل کرد، همان انقلاب های رهایی بخش انبیاء و پیروان الهی صادق آنان بوده است.

  وی ادامه داد: مصلحان حقیقی تاریخ بدون اینکه چشم داشتی به دنیا و مقام پرستی صرفا به قصد انسانیت و خدمت قیام کردند از پیروان واقعی انبیا و اولیای الهی بودند.

  امام جمعه شهرستان محمودآباد بیان کرد: معمار کبیر انقلاب اسلامی با هدف گیری آرمان های بزرگ، موضوع تجدید حیات انقلاب اسلامی را نشانه گرفت و بعد از قرن ها فطرت گوشه گیری ایدیولوژی دینی، آنچان رعد آسا برنامه های خود را مطرح کرد که با گذشت چهار دهه از آن رخداد بزرگ الهی، همچنان صدر برسی های مجامع سیاسی جهان و مورد رصد موسسات تحقیقاتی شناخت انقلاب ها و نهضت ها قرار دارد.

  موسوی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر این انقلاب آنچنان اوج گرفت که از محدوده یک انقلاب و حکومت به یک جریان تمدنی تغییر مسیر داده و همچنان قدرت های سیاسی و زورمداران جهان درصدد کم کردن دامنه تاثیر این جریان تمدنی با انواع حیله ها و توطئه ها دست زده اند.

  وی با بیان اینکه ایران علیرغم خصومت ها همچنان قطب مطرح علمی، قدرت نفوذ اول منطقه ای، ریز فناوری ها، نانو، پزشکی، هسته ای، سلول های بنیادی، تولیدات دفاعی، نظامی و ساخت موشک و ماهواره است، تصریح کرد: سراسیمگی فرماندهان قدرت های شیطانی منطقه و دست زدن به تصمیمات گاه و بیگاه ناشی از عمق استراتژی انقلاب اسلامی و قدرت تهاجمی و ابتکار عمل رهبری فرزانه انقلاب است.

  امام جمعه محمودآباد اضافه کرد: این رستاخیز بزرگ سیاسی و اعتقادی در قرون معاصر بوده و هرچه به میدان های جدید در عرصه های گوناگون ما می گذرد، قدرت ارجعیت آن در منطقه و جهان بیشتر شده و از هم پاشیدگی تصمیمات امپراتوری قدرت استکباری و دولت های مظهر استکبار را به همراه داشته است.

  موسوی یادآور شد: در چهار دهه گذشته از انقلاب و در مقطع فعلی شدید ترین تهاجمات برای کند کردن حرکت انقلاب اسلامی صورت گرفت ازجمله خالی کردن درون جامعه، مایوس کردن مردم و نیروهای انقلابی و گسترش نگرانی ها و کاهش حضور مردم و تا همین شرایط حاد اقتصادی و درهم ریزی اعتماد ملی در دستور کار جدی دشمنان بوده است که ایران اسلامی و ملت وفادار امام و ولایت در یوم الله ۲۲ بهمن با حضور حماسی خود، کام دشمن خود را با زهر حضورش تلخ خواهد کرد.

  وی خاطرنشان کرد: مخالفت های چند وجهی با شدت عمل هر چه تمام تر که در ارزیابی رویارویی های سیاسی چند صده ی اخیر کمتر مسبوق به سابقه بوده همه و همه نشانه ای از اقتدار و نفود و ابطال کننده طرح های قدرت های سلطه گر جهانی بوده است و درک همه این واقعیت ها نشانه ای از به تکاپو افتادن دشمن و پیشروی قدرت نرم انقلاب اسلامی بوده است.

  امام جمعه محمودآباد به وضعیت نابسامان در آمریکا اشاره کرد و گفت: آمریکایی ها که درگیر مسایل داخلی خودشان هستند برای فرار از وضیع خود هر روز بهانه تراشی زیادی را برای کشور های مختلف انقلابی در سطح جهان داشته و دنبال خط و نشان های متفاوت اند و مانند انسان غریق به هر خار و خاشاک چنگ میزند.

  موسوی ادامه داد: باید دولتمردان و سیاسیون کشورمان در این شرایط خاص از حیثیت و غیرت مردم کشورمان دفاع کنند و برای عزت ملی و قدرت ملی و مردم کشورمان از حقوق مسلم آنها دفاع کنند و خدا کند ابهت این ملت بار دیگر لگد مال نشود.

  برچسب ها :

  نظرات