آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ , Thursday 23 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 101613
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آبان, ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  فشار صهیونیست‌ها بر نتانیاهو برای استعفا و تاکید جهاد اسلامی بر آمادگی برای نبرد آتی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ خالد البطش عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی فلسطین خاطر نشان کرد این دور از رویارویی با اشغالگران متوقف شد و ما باید برای رویارویی آتی با آنها آماده شویم.

  البطش با فرستادن درود به شهدا و جانفشانی‌های رزمندگان و مجروحان که ثابت کردند در میدان هستد و به دشمن درس ایستادگی و نبرد در تمام شرایط را دادند، تاکید کرد در این دور از رویارویی، دستاوردهای میدانی جدیدی کسب شد به طوری که پیام‌های آشکاری ارسال شد که دشمن و ناظران را بهت‌زده کرد به طوری که مقاومت به گزینه خود چنگ زد مبنی بر اینکه با هرگونه سازش و معامله بر سر اصول و خون شهدا مخالف است.

  وی خاطر نشان کرد این دور از نبرد به شرط پایبندی دشمن به آتش‌بس متوقف شد،  اما مقاومت باید برای نبرد آتی با دشمن آماده باشد.

  این عضو مطرح جنبش جهاد اسلامی با تقدیر از نقش و تلاش‌های گسترده مصر برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی از ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان خواست تحریم‌های ظالمانه علیه غزه را لغو کند و یک نشست ملی فوری برای بازگشت وحدت به صفوف فلسطینی‌ها و پایان شکاف و دودستگی‌ها و نیز بازسازی سازمان آزادیببخش فسطین(ساف) برگزار کند.

  البطش همچنین خواستار مشارکت فعال قشرهای مختلف مردم نوار غزه در راهپیمایی بازگشت جمعه آتی برای اعلام مخالفت خود با عادی‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس شد. راهپیمایی جمعه آینده با عنوان عادی‌سازی جنایت و خیانت است، در ادامه راهپیمایی‌های بازگشت در مناطق مرزی غزه و مناطق اشغالی ۱۹۴۸ برگزار می‌شود.

  فشار صهیونیست‌ها بر نتانیاهو برای استعفا

  شکست ماجراجویی نظامی اخیر رژیم صهیونیستی در نوار غزه که استعفای آویگدور لیبرمن وزیر جنگ این رژیم بهترین دلیل و نشانه برای اثبات آن است، سبب افزایش فشارها بر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم اشغالگر قدس برای استعفا شده است، به طوری که نتانیاهو امروز چهارشنبه رایزنی‌های سیاسی را با نزدیکان خود برای ارزیابی اوضاع در سایه استعفای لیبرمن انجام داده است.

  یک منبع نزدیک به نتانیاهو گفته است اولین هدف وی،  تضمین ثبات ائتلاف دولتی است تا بتواند به فعالیت خود ادامه دهد و وی طی ساعات آینده مذاکراتی را با روسای احزاب  ائتلاف با هدف جلوگیری از برگزاری انتخابات زودهنگام انجام خواهد داد.

  بر اساس گزارش فلسطین الیوم، این در حالی است که زیپی لیونی وزیر خارجه اسبق رژیم صهیونیستی و رئیس معارضان کابینه نتانیاهو خواستار  انحلال دولت و برگزاری انتخابات زودهنگام شده است.

  آوی گابای رئیس اردوگاه صهیونیسم هم با استقبال از استعفای لیبرمن از نتانیاهو هم خواسته است از منصب خود کناره‌گیری کند.

  یائیر لابید رئیس حزب آینده آنجاست، هم به انتقاد از بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پرداخته است.

  خبرگزاری اسپوتنیک هم از استعفای یک دیگر رژیم صهیونیستی به سبب شکست ماجراجویی نظامی اخیر آنها در نوار غزه خبر داد.

  بر اساس این گزارش، صوفا لاندویز وزیر مهاجرت رژیم صهیونیستی و عضو حزب اسرائیل خانه ما ساعاتی پس از استعفای آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از سمت خود کناره‌‌گیری کرد.

  برچسب ها :

  نظرات