آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ , Thursday 23 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 101604
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آبان, ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۵
 • شما اینجا هستید :فرهنگی
 •   

  ثبت بیش از ۲۰۰ کمپین و سوژه مردمی در «فارس من»/ اولین مطالبه مردمی به سرانجام رسید

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ «فارس من» به آدرس www.fars.me نام سامانه جدیدی است که خبرگزاری فارس برای تحقق ایده سردبیری همه مردم ایران در پرمخاطب‌ترین خبرگزاری کشور راه اندازی کرده و همه مردم می‌توانند با سه‌گام کوتاه، سوژه ها، مشکلات و مطالبات خود را به خبرنگاران فارس برسانند.

  سوژه‌هایی که مردم به عنوان سردبیران جدید خبرگزاری  به خبرنگاران می‌دهند، هرچه بیشتر مورد حمایت سایر مردم باشد، در سطوح بالاتری توسط خبرگزاری فارس پیگیری خواهد شد.

  در حقیقت، تعداد امضای هر کمپین مشخص می کند که آن سوژه در چه سطحی پیگیری شود:

  ۵۰ امضا: پیگیری خبرنگار فارس از مسئول مربوطه

  ۵۰۰ امضا: انتشار گزارش کامل از ایده شما در خبرگزاری فارس

  ۵ هزار امضا: پیگیری از بالاترین مقام مربوطه

  ۵۰ هزار امضا: پیگیری مطالبه شما به وسیله نمایندگان در مجلس

  اولین سوژه‌ای از مرز ۵۰۰ امضا گذشت

  اکنون پس از گذشت ۳ روز از افتتاح این سامانه، اولین سوژه مردمی با عنوان «حقوق معلمان نیروهای آزاد شاغل در مدارس غیردولتی» توانست بیش از ۵۶۰ امضاء جمع‌آوری کند و خبرگزاری فارس را ملزم به انتشار گزارش خبری در این باره کند.

  در کمپین مربوط به این سوژه که توسط یکی از هموطنان در سامانه فارس من به ثبت رسیده، آمده است:

  ” بیش از ۲۰۰ هزار معلم  نیروی آزاد شاغل در مدارس غیر دولتی در سراسر کشور با نازل ترین حقوق و بدون پرداخت حق بیمه از کارفرما ، سالها در مدارس غیردولتی مشغول به فعالیت هستند و با وجود اینکه این معلمان از آموزش و پرورش مراحل گزینش را طی کرده و مجوز تدریس از این وزارت خانه را اخذ می کنند، اما از هیچ گونه سابقه، امنیت شغلی، حقوق مناسب، و جایگاه فرهنگی برخوردار نبوده و در ناعادلانه ترین شرایط با همه توان تدریس می کنند. از طرفی با وجود اینکه آموزش و پرورش با کمبود نیروی انسانی مواجه است و با برگزاری آزمون اقدام به تامین نیروی انسانی می کند، متاسفانه آموزش و پرورش هیچ برنامه ای برای بهره گیری از این ظرفیت عظیم نیروی انسانی که سالها عمر خود را صرف آموزش فرزندان این دیار می کنند ندارد لذا با این بی توجهی علاوه بر اینکه نظام آموزشی خود را از این نیروهای زبده محروم می کند ، آینده ای مبهم نیز برای این ۲۰۰ هزار نفر ترسیم کرده است”

  اولین سوژه موفق/ جلوی قطع درختان نارنج در بابلسر گرفته شد 

  همچنین، کمپین یک شهروندان مازندرانی درباره قطع درختان نارنج در شهرستان بابلسر، نیز منجر به پیگیری این خبر از سوی خبرگزاری فارس شد.

  ایجاد کننده این کمپین در “فارس من” نوشته بود: “داستان قطع درخت در بابلسر از جایی شروع شد که در میدان ساعت یک مجتمع تجاری تازه تاسیس و نوساز برای آغاز فعالیت خود یک درخت نارنج با قدمت ۵۰ ساله جلوی درب ورودی مجتمع بوده که باعث دید این مجتمع شده بود که با اجازه و دستور از شهرداری بابلسر این درخت ۵۰ ساله را قطع کردند که با واکنش مردم بابلسر روبرو شد و شروع به ایجاد یک پویش نه به قطعی درخت در بابلسر کردن و در مقابل شورای اسلامی شهر بابلسر تجمع کردند و با پیگیری رئیس شورای شهر، صاحب مجتمع ملزم شد که ۵۰۰ درخت نارنج در بابلسر بکارد”

  اگر می خواهید مطالبه شما پیگیری شود، به سامانه «فارس من» مراجعه کنید، یک کمپین با یک عنوان جذاب ایجاد کرده و سپس مشخص کنید که این ایده به کدام سازمان یا نهاد مربوط است‌.

  هنگامی که در «فارس من» کمپینی ایجاد می کنید، در آن، ایده یا مشکل خود را شرح دهید و اگر تصویر، سند و یا مدرکی دارید به آن ضمیمه کرده و ارسال کنید.

  حالا می توانید با ارسال لینک کمپین خود به دیگران، برای مطالبه یا ایده خود امضا جمع کنید و سوژه خود را به اولویت پیگیری خبرنگاران تبدیل کنید.

  تا کنون در ۳ روز آغازین راه‌اندازی این سامانه، بیش از ۲۰۰ سوژه یا کمپین مردمی در “فارس من” منتشر شده و ثبت‌کنندگان این سوژه‌ها در حال جلب حمایت و جمع‌آوری امضا از سوی مردم هستند.

  علاقه‌مندان به استفاده از این سامانه می‌توانند با مراجعه به سامانه فارس من(اینجا) سوژه خود را ثبت کنند و همچنین برای آموزش استفاده از این سامانه اینجا مراجعه کنید.

  برچسب ها :

  نظرات