آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ , Tuesday 21 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 101582
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۲ آبان, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
 • شما اینجا هستید :اخبار برگزیده > اخبار محمودآباد
 •   

  ‍ فرماندار محمودآباد خبر داد :

  اخذ ۸۵ میلیارد ریال تسهیلات توسعه روستایی در محمودآباد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ جلسه رسیدگی به مشکلات زیر ساختی شهرستان محمودآباد در حوزه کشاورزی و برق و آبرسانی شامگاه روز گذشته به ریاست یحیی یوسف پور فرماندار شهرستان محمودآباد و با حضور علی اسماعیلی رئیس مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان مازندران و یخکشی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای مازندران و کیوان فرحزاد مدیرعامل شرکت برق منطقه ای غرب مازندران ، عزیزالله شهیدی فر رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران ، غلامی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مازندران ، تورج امانی مدیرشرکت توزیع پخش فرآوردهای نفتی غرب مازندران و ابراهیمی مدیرعامل بیمه عشایری و روستایی استان مازندران در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

  یوسف پور فرماندار محمودآباد طی سخنانی در این جلسه با اشاره به سقف سهمیه ۵۰ میلیارد ریالی شهرستان محمودآباد در کارگروه فنی استانی از جذب و تخصیص ۸۵ میلیارد ریال تسهیلات توسعه روستایی در حوزه کشاورزی و صنعت و گردشگری از سامانه روستایی فراگیر خبر داد و گفت: با پیگیری و تلاش گسترده بعمل آمده شاهد افزایش نزدیک به دو برابر سهمیه شهرستانی هستیم.

  نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد همچنین از ارائه ۱۷ طرح سرمایه گذاری در کارگروه فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان خبر داد و گفت: این طرح ها نیز در حوزه های گردشگری و صنعت و کشاورزی می باشند و در مرحله اخذ موافقت اصولی و مجوز ذیربط و تخصیص تسهیلات بانکی هستند.

  یوسف پور در ادامه قالب فعالیت اقتصادی مردم شهرستان را کشاورزی عنوان کرد و گفت: ۲۰ هزار از اراضی شهرستان زیر سطح کشت برنج و گل و گیاه و باغداری و سایر فعالیت های کشاورزی میروند که حدوداً ۱۵۰۰ میلیارد تومان درآمد سالانه مردم محمودآباد در حوزه کشاورزی می باشد.

  فرماندار محمودآباد همچنین با اشاره به توانمندی منحصر به فرد شهرستان در حوزه گل و گیاه گفت: ۷۸هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت گل و گیاه میرود که ۶۲۵ بهره بردار در این حوزه فعال بوده و اشتغال مستقیم و غیر مستقیم ۴ هزار نفر را با خود به همراه داشته و در حال حاضر شاهد صادرات ۶% به کشورهای CIS هستیم که تقویت این حوزه نیازمند راه اندازی ایستگاه تحقیقاتی گل و گیاه در محمودآباد می باشد.

  ایشان با اشاره به مشکلات کشاورزان شهرستان در حوزه آبرسانی به مزارع کشاورزی گفت: احداث لاینینگ اراضی و احداث کانال بتنی آبرسانی واجرای طرح یکپارچه سازی اراضی کشاورزی باید به شکل ویژه ای دیده شود و نیاز است سازمان جهاد کشاورزی استان در این حوزه اهتمام بیشتری داشته باشند تا شاهد تقویت صنعت کشاورزی و افزایش نرخ اشتغال در این حوزه باشیم.

  یحیی یوسف پور همچنین با اشاره به رغبت و علاقمندی سرمایه گذاران جهت فعالیت در حوزه گردشگری خواستار همراهی و حمایت سازمان جهاد کشاورزی در کمیسیون تقویم در راستای حمایت از سرمایه گذاران شد.

  وی همچنین با اشاره به بهره مندی ۷ هزار متر اراضی شهرستان از آب بندان وجود این آب بندان ها را فرصت مغتنمی جهت آبرسانی به اراضی و تقویت شیلات عنوان کرد و گفت: دز این حوزه از اعتبار مکفی بهره مند نیستیم و نیاز است توجه جدی بشود.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود در این جلسه شهرک صنعتی شهدای محمودآباد را یک فرصت بی بدیل در حوزه صنعتی با توجه به موقعیت و وسعت و جغرافیای آن دانست و گفت: مشکل کمبود برق مانع از توسعه و تقویت صنایع فعال در این شهرک شده است و نیاز است نیروگاه ۱۲ مگابایتی هر چه سریعتر راه اندازی و در مدار قرار بگیرد و انتظار میرود شرکت توزیع نیروی برق نسبت به تامین اعتبار و حل مشکلات این نیروگاه اقدامات لازم را بعمل آورند.

  برچسب ها :

  نظرات