آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ , Tuesday 21 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 101569
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۰ آبان, ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۷
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  ایدئولوگ‌های جزم‌اندیش آمریکا را اداره می‌کنند/ لندن پیرو آمریکا علیه ایران نباشد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ «برایان ویلسون»، سیاستمدار سابق انگلیسی و وزیر کشور انگلیس بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۳ در یادداشتی نوشته کشورش نباید پیرو سیاست‌های آمریکا علیه ایران باشد.

  ویلسون در این یادداشت که شنبه در وب‌سایت «Scoteman.com» به رشته تحریر درآورده نوشته وزارت خارجه آمریکا را در حال حاضر «ایدئولوگ‌های جزم‌اندیش» اداره می‌کنند.

  این عضو اسبق حزب کارگر انگلیس در این یادداشت با اشاره به نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا نوشته به نظر می‌رسد «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا به این زودی‌ها قدرت را ترک نخواهد کرد.

  او نوشته است: «انتخابات این هفته نشان داد بعید است دونالد ترامپ به این زودی از قدرت کنار برود و هر چه او بیشتر در این سمت باشد با بی‌تدبیری بیشتر به آزادی‌های داخلی حمله کرده و جدال‌های برون‌مرزی را انتخاب خواهد کرد.»

  ویلیسون نوشته این موضوع، برای انگلیس این ضرورت را پیش‌ می‌آورد که اقدام به تدوین سیاست خارجی‌ای بکند که بر خلاف سنت دهه‌های گذشته تنها پیرو ایالات متحده نباشد.

  او به طور خاص به موضوع بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران اشاره کرده و نوشته است: «در این شرایط، من از صدور بیانیه‌ای روشن از سوی وزارت خارجه انگلیس در پاسخ به تحریم‌های غیرسازنده ترامپ علیه ایران استقبال می‌کنم.»

  ویلسون درباره حمایت وزارت خارجه انگلیس از تجارت با ایران علی‌رغم بازگشت تحریم‌ها نوشته است: «در سطح رسمی، این به منزله درک این است که زورگویی آمریکا به شرکت‌های خارجی به هیچ وجه با قوانین بین‌المللی انطباق ندارد.»

  وی در پایان مقاله خود نوشته است: «امیدواریم بیانیه وزارت خارجه انگلیس نشان‌دهنده اراده‌ای راستین برای فاصله گرفتن از ایدئولوگ‌های جزم‌اندیشی باشد که در حال حاضر، در وزارت خارجه ترامپ جای متفکران را پر کرده‌اند. به زودی زمان آزمون فرا می‌رسد.»

  برچسب ها :

  نظرات