آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ , Tuesday 21 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 101544
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۹ آبان, ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  شهرداری۴ شرکت دانش‌بنیان را پلمب کرد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ ۴ شرکت دانش بنیان فناوری اطلاعات، قطعه‌سازی، خدمات مالی در ساختمانی مستقر بودند، این ساختمان حکم ماده ۱۰۰ داشته و مسئولان این شرکت‌ها از این موضوع اطلاع نداشتند و تمامی این ۴ شرکت پلمب شد.

  طبق ابلاغیه معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران به شماره ۴۶۰۳۳۸/۸۰ مورخ ۱۵ تیرماه سال ۹۵ شرکت‌های دانش‌بنیان مجوز استقرار در اماکن مسکونی واقع در پهنه‌های کار و فعالیت مختلط (پهنه‌های M وS) را دارند، ولی شهرداری این شرکت‌ها را ۳ بار پلمب کرد و پس از مراجعه کردن به شهرداری و ارائه نامه لازم اقدامی صورت نگرفت.

  * از شهرداری خواستیم حداقل یک واحد در اختیارمان باشد تا جایی را رهن کنیم
  مدیر یکی از این شرکت‌های دانش‌بنیان در تماس با خبرگزاری فارس اعلام کرد: ما اگر پول رهن را از مالک نگیریم نمی‌توانیم جایی را رهن کنیم؛ در حال حاضر ۳ واحد را تخلیه کردیم و خواستیم که یک ساختمان در اختیار ما قرار گیرد تا زمانی که پول‌مان را از مالک دریافت کنیم ولی شهرداری آن را هم پلمب کرد، مسؤولان شهرداری اعلام می‌کنند که وظیفه‌ای در قبال مشکل حقوقی شرکت‌ها و مالک ندارد.

  * ملکی که شرکت‌های دانش‌بنیان در آن مستقر می‌شوند نباید حکم ماده صد داشته باشد
  در این زمینه با سید محمد صاحبکارخراسانی رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری صحبت کردیم.

  وی با بیان اینکه با توجه به تعداد زیاد شرکت‌های دانش‌بنیان اطلاع دقیقی از مصداق ذکر شده ندارم، گفت: باید مدیر این شرکت‌ها به صورت حضوری در این مورد توضیح دهند تا پاسخ دهم، ولی به طورکلی می‌توانم بگویم شاید حق با شرکت‌ها یا حق با شهرداری باشد.

  وی افزود: بر اساس مقررات فعلی شهرداری، شرکت‌ها باید در کاربری‌های اداری یا تجاری مستقر شوند زیرا کاربری‌های مسکونی فقط برای سکونت است. طی صحبتی که ما با شهرداری تهران داشتیم و تاکنون نیز همکاری خوبی داشتند، به این توافق رسیدیم که فرایند استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در کاربری مسکونی مشابه شرکت‌های دفاتر مهندسی و دفاتر وکلا و پزشکان که در گذشته اجرا می‌شد، باشد و این شرک ها از سوی معاونت علمی و فناوری به شهرداری معرفی می‌شوند.

  صاحبکار گفت: البته ملکی که این شرکت‌ها در آن مستقر می‌شوند باید چند ویژگی داشته باشد، یکی اینکه در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری پرونده‌ای نداشته باشند، ساختمان دارای پایان کار باشد، همسایه‌ها معترض نباشند، فعالیت شرکت سبب آزار و اذیت شرکت‌ها نباشد و شرکت مالک ساختمان باشد.
  وی ادامه داد: ما براساس این قوانین عمل می‌کنیم، در پهنه‌بندی‌های شهرداری پهنه‌های مختلفی برای استقرار تعریف شده که پهنه استقرار باید در پهنه M و S باشد و شرکت‌ها نمی‌توانند در پهنه‌های R (صرفا مسکونی) مستقر شوند.
  صاحبکار گفت: بنابراین، این شرکت‌ها باید در پهنه M و S مستقر شوند و اگر شرایط فراهم باشد، معاونت علمی و فناوری نامه‌ای را به شهرداری ارسال می کند تا با این شرکت‌ها همکاری شود و تاکنون نیز شهرداری همکاری خیلی خوبی با ما داشته است و بیش از ۱۰۰ شرکت دانش‌بنیان در شهر تهران تاکنون از این فرایند استفاده کرده‌اند، یعنی فرایند فعالی است و شهرداری طبق ضوابط در حال جلو بردن امور است. اگر شرکتی این شرایط را دارد، ما می‌توانیم آنها را به شهرداری معرفی کنیم تا براساس این مقررات با آن شرکت رفتار شود. تاکنون موردی نبوده که تمام این موارد قانونی را داشته باشد ولی از شهرداری با وی همکاری نشده باشد.

  برچسب ها :

  نظرات