آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ , Thursday 23 September 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 101447
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آبان, ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
 • شما اینجا هستید :ایران و جهان
 •   

  بمباران سنگین شهرهای یمن از سوی ائتلاف سعودی/ یورش به استان صعده ناکام ماند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ در حالی که اخیرا آمریکا و انگلیس پس از چهار سال، خواستار پایان جنگ و آغاز گفت‌و‌گو‌ها ظرف یک ماه آتی در یمن شده‌اند؛  ائتلاف سعودی -اماراتی از صبح امروز (جمعه) عملیات سنگینی را در ساحل غربی، مرکز یمن و مرز با عربستان انجام داد.

  شبکه اسکای نیوز عربی اعلام کرد که جنگنده‌های سعودی بیش از ۳۰ حمله هوایی در منطقه «کیلومتر ۱۶» در جنوب الحدیده و منطقه «قوس النصر» در شرق الحدیده انجام دادند. همزمان نیز نیروهای ائتلاف سعودی-اماراتی با ارتش و کمیته‌های مردمی یمن به شدت درگیر شدند.

  عملیات اشغال بندر و شهر الحدیده که از اردیبهشت ماه گذشته آغاز شده؛ علی رغم عملیات‌های پی در پی ناکام مانده و عملیات پس از ماهها در جنوب الحدیده، روند فرسایشی گرفته است.

  رسانه‌های جریان سعودی در منطقه، عملیات روانی وسیعی را از بعد از ظهر امروز علیه نیروهای یمنی آغاز کرده و دست به انتشار وسیع شایعات می‌زنند.

  شبکه المیادین نیز گزارش داد که جنگنده‌های سعودی مناطق اطراف صنعاء را ۳۰ مرتبه بمباران کردند. طبق این گزارش پایگاه «الدیلمی»، فرودگاه صنعاء، منطقه «همدان» در شمال غرب صنعاء و «سنحان» در جنوب شهر هدف این بمباران سنگین بود.

  ائتلاف سعودی نیز مدعی شده است که محل پرتاب موشک‌های بالستیک و ایستگاههای پهپادها را هدف قرار داده است.

  اما در شمال یمن و هم مرز با عربستان، نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی-اماراتی، عملیات زمینی وسیعی را در منطقه «الصوح» استان صعده، آغاز کردند و پشتیبانی توپخانه ارتش سعودی و جنگنده‌ها را نیز بهمراه خود داشتند اما با مقاومت نیروهای یمنی هیچ دستاوردی نداشتند.

  یک منبع نظامی یمنی در این خصوص از کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای متجاوز در منطقه الصوح خبر داد.

  در مقابل نیز نیروهای یمنی با توپخانه، محل تجمع نیروهای ائتلاف سعودی-اماراتی را در شرق منطقه «الخوبه» در استان جیزان عربستان هدف قرار دادند.

  برچسب ها :

  نظرات