آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 19 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100766
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ فروردین, ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۳
 • شما اینجا هستید :اخبار محمودآباد
 •   

  رئیس اداره گردشگری محمودآباد:

  مهم‌ترین ظرفیت گردشگری محمودآباد در انزوا می‌میرد/ پلمپ یک ساله سرزمین رویاها

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ محمودآباد یکی از زیباترین سواحل دریای مازندران را دارا است که از نظر توسعه توریسم ساحلی؛ اهمیت بسیار زیادی داشته و از جاذبه‌های شهرستان به شمار می‌‌آید؛ زمانی قرار بود سرزمین رویاها در چهار هکتار، رویاهای شیرین کودکان مازندران را به واقعیت مبدل کند و از طرفی دیگر تکیه گاهی برای اقتصاد محمودآباد باشد اما این رویای شیرین به دلایل نامعلوم تا به امروز به واقعیت بدل نشد.

  مهدی بهمنی، رئیس اداره گردشگری محمودآباد در گفت‌وگو با خبرنگار ما، با بیان این که منطقه خط آهی محمودآباد جز مناطق گردشگر پذیر در این شهرستان است، اظهار کرد : منطقه خط آهی یک محیط ساحلی بوده و فضای خوبی را برای استراحت و تفریح گردشگران و مسافران فراهم می کند و مسافران طبق عادت قبلی و به طور ذهنی به این منطقه برای استراحت روی می آورند.

  وی افزود: منطقه خط آهی حدودا در سال ۸۷ جهت بازسازی و تبدیل به منطقه نمونه گردشگری به سرمایه گذار واگذار شد؛ یک سری اقدامات اولیه صورت گرفته و بعد متوقف و در نهایت طرح نیمه کاره و ناقص رها شد.

  رئیس اداره گردشگری محمودآباد در ادامه بیان کرد: در اواخر سال ۹۵ منطقه ساحلی و تفریحی خط آهی پلمپ شده تا از سوی قوه قضائیه تعیین تکلیف شود؛ در حال حاضر منطقه از نظر سیستم بهداشتی و امکانات خدمات رفاهی فاقد امکانات بوده و نظارتی در آن منطقه وجود ندارد؛ قریب به یک سال است که این مکان تفریحی به طور کامل پلمپ شده است.

  وی گفت : محیط خط آهی پلمپ بوده و امکان اجرای طرح سالم سازی دریا در آن نیست اما با توجه به اینکه گردشگر به آن منطقه می رود سال گذشته در آن منطقه چند تن از مسافران غرق شده اندکه با کمک مدیران شهرستانی و مستقر کردن ناجیان غریق باعث کاهش آمار غریق شدیم.

  برچسب ها :

  نظرات