آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 16 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100744
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ فروردین, ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  رئیس مجمع نمایندگان مازندران تاکید کرد

  لزوم تقویت زیرساخت‌های گردشگری برای افزایش رونق اقتصادی

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ عبدالله رضیان ضمن بازدید از فعالیت ستاد خدمات سفر مازندران در نشست با اعضای این ستاد، اظهار کرد: بحث گردشگری در مازندران به‌عنوان مهم‌ترین و محوری‌ترین فضای توسعه‌ای در استان محسوب می‌شود.

  وی افزود: طی این ایام شاهد حجم زیادی از مسافران و گردشگران نوروزی به استان هستیم که حفظ حرمت آنان، حفظ حرمت و آبروی استان است.

  رئیس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه گلایه‌هایی که از بیرون استان به ما می‌رسد، حول محور ترافیک طی این ایام است، خاطرنشان کرد: ترافیک‌ها در استان باوجود افزایش ورودی‌های وسایط نقلیه، خیلی سنگین نیست و کمیته‌ها نظارت خود را بر حوزه‌های تحت پوشش جهت خدمات بهتر به مسافران افزایش دهند.

  نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه‌شمالی در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: افزایش بوم‌گردی روستایی، اتفاق بسیار خوبی در استان است که موجب اشتغال پایدار خواهد شد و باید برای رونق گردشگری در استان، زیرساخت‌ها را تقویت کنیم.

  رضیان با بیان اینکه محور اصلی اقتصادی استان، کشاورزی است، ادامه داد: دومین محور ما در استان گردشگری است و در حالی‌که صنعت، در غالب استان‌ها، رتبه نخست یا دوم را در امور اقتصادی دارد در مازندران، حائز رتبه سوم است.

  وی اضافه کرد: ما باید در ایجاد سرمایه‌گذاری و فضای مناسب کسب‌وکار گام برداریم تا موجب افزایش رونق اقتصادی، گردش مالی و اشتغال پایدار در استان شویم.

  رئیس مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه ایجاد فروشگاه‌ها و نمایشگاه‌های دائمی در حوزه ظرفیت‌های صنایع‌دستی و بومی در استان، ضروری بنظر می‌رسد، گفت: باید در بخش صنایع دستی هم ورود پیدا کنیم و باید در حوزه بومی و روستایی نیز تقویت ایجاد کنیم.

  برچسب ها :

  نظرات