آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 16 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100741
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۷ فروردین, ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  همزمان با موشک باران شب گذشته در عربستان

  بلند پروازی‌های شاهزاده جوان وارد فاز جدیدی شد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ شب گذشته خبری در سطح رسانههای منطقه منتشر شد که بازتاب بسیار زیادی داشت.

  سیستم موشکی مقاومت مردمی یمن اقدام به شلیک هفت فروند موشک به فرودگاه‌های ملک خالد در ریاض، فرودگاه عسیر و فرودگاه جیزان نمودند. از این بین سه فروند از این موشک‌ها به شهر ریاض و بقیه به شهرهای دیگر عربستان شلیک شده‌اند.

  از تلفات احتمالی این موشکباران اطلاع دقیقی در دست نیست اما با مشاهده فیلم‌ها و تصاویر موجود از کشور عربستان استیصال و ضعف سیستم دفاع موشکی این کشور در برابر موشک‌های شلیک شده به وضوح نشان داده می‌شود.

  در یکی از این تصاویر دفاع ضد موشکی عربستان نه تنها به سمت هدف تعیین شده نمی‌رود بلکه مجدد به سمت لانچر پرتاب کننده خود بازگشت می‌کند و باعث ایجاد خسارت‌های بسیاری در این زمینه شده است. در تصاویری دیگر نشان داده می‌شود این سامانه موشکی که باید کیلومترها آن طرف‌تر از منازل مسکونی عمل می‌کرد در لحظات پایانی برخورد عمل کرده و عملا خسارت‌های بیشتری به ریاض وارد آورده است.

  همچنین برخی منابع نیز مدعی شدند، به دنبال این حملات موشکی دولت عربستان مدارس و دانشگاه‌ها را در ریاض تعطیل کرده است.

  خبرگزاری رسمی عربستان نیز طی بیانیه‌ای اعلام کرد که سامانه دفاع هوایی این کشور موفق شده همه موشک‌ها را رهگیری و منهدم کند که بخشی از قطعات این موشک‌ها در مناطق نزدیک به مناطق مسکونی فرود آمده است.

  شبکه العربیه نیز گفته است که حداقل یک نفر(که گفته شده تبعه مصری است) کشته و ۲ نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند.

  این در حالی است که در طی چند روز گذشته سیستم پدافند هوایی یمن موفق به ساقط کردن یک فروند هواپیمای اف ۱۵ ارتش عربستان شده است. به نظر می‌رسد جنگ یمن که وارد چهارمین سال خود شده و در حدود ۳۰۰ هزار کشته نیز داشته وارد فاز جدیدی شده است.

  مقاوت مردمی یمن که دارای کمترین امکانات نظامی و لجستیکی هستند موفق شد با مقاومت مثال‌زدنی خود از موضع دفاعی در آمده و بابمباران مناطق حساس عربستان عملا شکست این کشور را رقم زنند.

  این مقاومت موفق شد دست بر روی مهم‌ترین نقطه قوت ارتش عربستان که همان حملات بیشمار هوایی بوده گذاشته و با ساقط کردن هواپیمای این کشور و حمله به مواضع عربستان عملا همین یک نکته قوت را از این کشور بگیرد و کار را بر عربستان سخت‌تر کند.

  شاهزاده جوان عربستانی که با وعده‌های مختلف سعی در کسب محبوبیت در عربستان سعودی داشت حال با این اقدام نابخردانه در حمله به کشور یمن و کشیده شدن جنگ به داخل این کشور باید شاهد روزهای سختی در این کشور باشد.

  برچسب ها :

  نظرات