آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ , Saturday 19 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100722
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ فروردین, ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

  اقتصاد کشور با حمایت از کالای ایرانی احیاء می‌شود/ مردم و مسئولان برای تحقق شعار سال تلاش کنند

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ آیت‌الله علی معلمی در گفت‎وگویی با تبریک ایام نوروز در مورد شعار سال جدید، اظهار کرد: حمایت از کالای داخلی از جمله اقدامات اصلی انقلاب از سال‎ها قبل بوده که از امام خمینی(ره) به آن تاکید داشتند و هم اکنون رهبر معظم انقلاب نیز بر این شعار تاکید زیادی دارد.

  وی افزود: بخشی از مردم و دولت حمایت از کالای داخلی را جدی نگرفته‌اند، اما ملتی که می‌خواهد روی پای خود بایستد و وابسته به بیگانه نباشد باید خودکفایی کند و به این امر مهم اهمیت ویژه‎ای بدهد.

  نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: نباید نیازهای خود را در کشور بیگانه بجوییم بلکه باید در کشور تولید داشته باشیم و مصرف نیز از تولیدات داخلی انجام دهیم تا چرخه اقتصاد ملی درست بچرخد.

  این مسئول تصریح کرد: مصرف کالای خارجی در کشور موجب می‌شود که اشتغال خوابیده شود و تولید رو به رکود برود و وقتی که کالاها را از خارج وارد می‌کند در خارج از کشور اشتغال ایجاد می‌شود و ما تنها مصرف کننده می‌شویم، هر ایرانی با هر اندیشه سیاسی، اعتقادی و باورهای دیگر باید در تقویت اقتصاد کشور خود تلاش کند.

  معلمی با اشاره به ظرفیت کاری در کشور، بیان کرد: اکنون باید بیش از پیش قدم برداشت تا باعث عقب‌ماندگی خود نشویم و بعد از سال‌ها شعار اقتصاد مقاومتی که رهبر معظم انقلاب اعلام کرده بود امسال در پیام نوروزی حمایت از کالای داخلی را مطرح کرد و تاکید کردند که برای احیای اقتصاد کشور از کالای ملی و تولید داخلی حمایت کنیم و تولیدکنندگان نیز کیفیت کالای تولیدی را باید بالا ببرند.

  امام جمعه قائم‎شهر گفت: مردم و مسئولان امسال در احقاق شعار سال دخیل هستند و باید برای رسیدن به این مهم و رشد اقتصاد کشور خود تلاش کنند و با حمایت درست از تولید ملی باعث شوند تا چرخه‌ی اقتصاد کشور درست بچرخد و تولیدکنندگان بتوانند با قدرت بیشتر اشتغال در کشور مهیا کنند.

  برچسب ها :

  نظرات