آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ , Sunday 13 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100720
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ فروردین, ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۳
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  معاون اداره‌کل میراث فرهنگی مازندران خبر داد

  بازدید بیش از ۳۸ هزار نفر از اماکن گردشگری مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ مهران حسنی در حاشیه جسله ستاد تسهیلات سفر مازندران در گفت‌وگویی اظهار کرد: ۳۸ هزار و ۴۰۰ نفر از اماکن گردشگری روستاهای مازندران بازدید کردند.

  وی با بیان اینکه از ۲۷ اسفند تاکنون، ۵۹۸ هزار و ۷۳۷ نفر شب در مازندران اقامت کردند، افزود: از ابتدای طرح نوروزی تا ۲۹ اسفندماه، ۳۴۹ مورد بازدید از صنوف مختلف عرضه مواد غذایی، مراکز بهداشتی و درمانی انجام شد.

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران تعداد تشویق تأسیسات گردشگری و اقامتی و خدمات مسافرتی را در استان ۱۰ مورد اعلام و عنوان کرد: سه مورد تذکر و اخطار کتبی به این واحدها داده شد.

  این مسئول در ادامه به برپایی یک هزار و ۸۷۷ تخته چادر در پارک‌های مازندران اشاره و خاطرنشان کرد: ۶۸۳ مورد از مراکز اقامتی موقت شهرداری‌ها بازدید شد.

  حسنی با بیان اینکه ۵۳۶ کیلوگرم موادغذایی کشف و معدوم شد، بیان کرد: ۳۷۹ مورد از مراکز تهیه و توزیع اماکن عمومی نظارت و بازرسی شد.

  وی تعداد مأموریت‌های تصادفی و غیر تصادفی اورژانس ۱۱۵ را ۴۳۱ نفر اعلام و اظهار کرد: ۱۲۴ نفر تصادفی در مراکز درمانی و اورژانس مازندران پذیرش شدند.

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مازندران از برپایی ۳۸ مورد نمایشگاه فرهنگی هنری و صنایع دستی نوروزی طی این مدت خبر داد.

  این مسئول تعداد بازدیدکنندگان از موزه‌های استان را ۳ هزار و ۶۶۲ مورد عنوان و اعلام کرد: از ۲۷ تا ۲۹ اسفندماه ۵۶ مورد بازدید از اماکن تاریخی فرهنگی استان انجام شد.

  حسنی با اشاره به اینکه یک‌هزار و ۲۲۹ مورد گشت انتظامی، راهور، پلیس‌راه و همیاران پلیس انجام شد، گفت: ۱۱۰ مورد گشت کنترل نظارتی استان‌ها و شهرستان‌ها انجام شد.

  وی با بیان اینکه از سوی جمعیت هلال‌احمر مازندران ۸ هزار و ۹۰۴ بروشور بین مسافران نوروزی توزیع شد، ادامه داد: ۱۹ هزار و ۸۳۵ نفر به کمپ‌های جمعیت هلال‌احمر استان مراجعه کردند.

  معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران تعداد مصدومان امدادرسانی شده توسط هلال‌احمر را ۹۲ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: به ۹ تصادف جاده‌ای از سوی جمعیت هلال‌احمر امدادرسانی شد.

  این مسئول از ۸۲۲ مورد بازدید صنوف از سوی کمیته تنظیم بازار خبر داد و افزود: ۱۹ مورد گزارش مردمی به کمیته تنظیم بازار اعلام شد که به تمام آن رسیدگی شد.

  حسنی در پایان با بیان اینکه ۳۸ هزار و ۴۰۰ نفر از اماکن گردشگری روستاهای مازندران بازدید کردند، اذعان کرد: تعداد گردشگران مقیم روستاها ۱۰۵ هزار و ۴۰۰ نفر گزارش شده است.

  برچسب ها :

  نظرات