آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ , Wednesday 16 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100719
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۳ فروردین, ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
 • شما اینجا هستید :اخبار استان
 •   

  رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد خدمات سفر مازندران عنوان کرد

  معدوم‌سازی ۶۴۷ کیلو مواد غذایی فاسد در مازندران

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ قاسمی در حاشیه برگزاری جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان مازندران اظهار کرد: در روز اول فروردین، ۶۴۷ کیلو مواد غذایی فاسد در استان معدم شد که با احتساب این میزان، از ابتدای طرح تاکنون، دو هزار و ۸۷۱ تن مواد غذایی فاسد معدوم‌سازی شده است.

  وی افزود: طی بازرسی‌های متناوب اکیپ‌های سیار دانشگاه در استان در این بخش، ۳ پرونده در روز نخستین سال، به مراجع قضایی ارجاع شد که این میزان از ابتدای طرح تاکنون به ۹۸ پرونده رسیده است.

  رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد خدمات سفر مازندران تعداد ویزیت عمومی بیمارن در ۴۷ بیمارستان استان را ۱۰ هزار و ۶۶۷ مورد اعلام و خاطرنشان کرد: از روز ۲۷ اسفند ۹۶ تا به امروز، تعداد ۴۱ هزار و ۷۷۰ نفر مراجعه‌کننده به اورژانس‌های استان داشتیم که از این تعداد، ۳۸۰ مسافر گزارش شده است.

  قاسمی تعداد بستری در روز نخستین سال‌جاری در مراکز درمانی را ۹۰۵ نفر عنوان و اعلام کرد: تعداد بستری‌شدگان در این مراکز از ابتدای آغاز طرح تاکنون، ۳ هزار و ۸۷۲ نفر ثبت شده است.

  وی اضافه کرد: از ۵۲۰ مأموریت اورژانس در روز نخستین سال‌جاری، تعداد ۱۵۶ مورد تصادفی و ۳۶۴ مورد غیر تصادفی بوده است.

  نماینده دانشگاه علوم پزشکی مازندران در ستاد خدمات سفر تصریح کرد: از ابتدای طرح تاکنون، اورژانس یک‌هزار و ۸۲۱ مأموریت انجام داده است که از این میزان، تعداد ۵۲۱ مورد تصادفی و یک‌هزار و ۳۰۰ مورد غیر تصادفی گزارش شده است.

  انجام ۱۰۵ مورد مأموریت در پایگاه‌های هلال احمر استان
  ندا خدادادی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما درباره فعالیت کمیته امداد و نجات هلال احمر استان اظهار کرد: از ابتدای طرح تاکنون، بیش از ۴۷ هزار و ۶۰۰ نفر به پایگاه‌های هلال احمر مراجعه کردند.

  نماینده کمیته امداد و نجارت هلال احمر مازندران در پایان گفت: تاکنون ۱۰۵ مورد مأموریت از سوی تیم‌های هلال احمر انجام که تعداد مراجعین سرپایی ۲۲۵ مورد و تعداد مصدومان امداد رسانی شده ۴۲۰ مورد است.

  گفتنی است بنا بر اظهارات شنیده شده، تعداد فوتی‌های تصدفات استان تا صبح امروز، ۱۲ نفر بوده است.

  برچسب ها :

  نظرات