آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ , Sunday 13 June 2021
  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 100716
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۲۸ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > اخبار محمودآباد
 •   

  نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس:

  مجلس با ۳۵ هزارمیلیارد تومان اوراق بودجه ۹۷ را مصوب کرد

  به گزارش آوای شمال؛

  آوای شمال/ علی اسماعیلی در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان نور در سال ۹۶ اظهار کرد: با متفرق بودن دستگاه‌ها و جزیره‌ای کار کردن، به موفقیت و پیشرفت نمی‌رسیم.

  وی تأکید کرد: مدیران دستگاه‌ها، عملکرد یکساله خود را بنویسند تا ضمن ارزیابی عملکردها، نگرش و اولویت‌ها درباره برنامه‌ها و پروژه‌های در دستور کار سال آینده روشن شود و نسبت به برنامه‌های دستگاه تحت مدیریت خود هدف داشته باشند.

  نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس با ۳۵ هزار میلیارد تومان اوراق، بودجه ۹۷ را مصوب کرد.

  این مسئول با اشاره به اعتبارات محدود دولتی بر جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی تأکید کرد و گفت: برای این منظور باید زمان موافقت اصولی را به ۴۰ روز کاهش دهیم تا سرمایه‌گذار جذب و تشویق شود.

  علی شادمان فرماندار شهرستان نور نیز در این جلسه؛ با تبریک پیشاپیش سال نو و قدردانی از خدمات یکساله مدیران دستگاه‌ها گفت: تعطیلات نوروزی در شهرهای توریستی تفاوت بسیار زیادی با شهرستان‌هایی دارد که فقط به شهروندان خود خدمات می‌دهند.

  وی افزود: شهرستان نور در ایام تعطیلات بیش از ۱۰ برابر جمعیت خود مسافر اقامت در شب را پذیراست و قطعاً خدمات و تسهیلات مقبول‌تری را نیز می‌طلبد.

  فرماندار شهرستان نور تصریح کرد: در ایام نوروز مرخصی مدیران ممنوع است و در صورت اضطرار باید با هماهنگی قبلی و همچنین حضور معاون اداره، صورت گیرد.

  این مسئول در ادامه از مدیران دستگاه‌ها خواستار ارائه مکتوب برنامه‌هایشان در سال ۹۷ به فرمانداری شد و یادآورشد: با توجه به ارزیابی فصلی عملکرد مدیران در سال ۹۷، عملکرد مدیران در پایان سال آینده با ارزیابی اقدامات نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

  شادمان با انتقاد از شکایت برخی دستگاه‌های اجرایی از یکدیگر در محاکم قضایی گفت: با وجود تذکرات داده شده در اولین جلسه شورای اداری پس از معارفه، شاهد چندین مورد شکایت مدیران بودیم که به دستور مقام اجرایی شهرستان و ابلاغ استانداری تخلف است و از مسئولان خواستار حل و فصل مشکلات در داخل و تعامل با همدیگر شد.

  وی اضافه کرد: باید بپذیریم مردم ولی نعمت ما هستند و حضور و هویت ما در این پست و مقام از مردم است و جفاست که به آنان خدمت نکنیم و یا در اقداماتمان به گونه‌‌ای عمل کنیم که از ما راضی نباشند.

  این مسئول افزود: برخی کارها در شهرستان دچار رکود شده که وظیفه ماست با جسارت به بازکردن گره‌های چندین ساله ی شهرستانمان بپردازیم.

  وی با اشاره به تعطیل ماندن ۳۷۵ باب مغازه در مجتمع نگین و متوقف ماندن ۲۲ ساله میدان میوه و تره بار شهرستان گفت: به گونه‌ای رفتار کنیم که مردم ما را در کنار خود احساس کنند و با ارزش و احترام قائل شدن برای سرمایه گذار، از حضور وی در شهرستان بهره‌مند شویم.

  این مسئول با تبریک روز شهردار به شهرداران پنجگانه شهرستان گفت: مقرر شد شهرداران نور، رویان و ایزدشهر اقدام به ایجاد یک نوار سبز در ساحل کنند و شهرهای چمستان و بلده نیز متناسب با موقعیت جغرافیایی خود اقدام کنند و در این راستا هر گونه سند مالکیت در حریم دریا، ابطال شده است.

  وی بر نظافت شهر و روستاها تأکید کرد و افزود: محل کار و سکونت و مجموعه شهری و روستایی ما اگر تمیز و دارای مبلمان مناسب باشد نشان دهنده افراد اجتماعی است که در آن مجموعه قرار دارند.

  در ادامه امام جمعه ایزدشهر در سخنانی، مسئولیت را یک امانت برشمرد و بر مراقبت از این امانت تأکید کرد.

  وی در آستانه سال نو خطاب به مدیران دستگاه‌ها، بر محاسبه کارها وعملکرد یک ساله در حوزه کاری و فردی هر شخص تأکید کرد و افزود : وظیفه ما، آماده سازی شهر برای ورود به مسافران و گردشگران است ولی نباید بپذیریم به هر قیمتی، فضای شهر و منطقه ما با بی حجابی، بی عفتی، پارتی‌های شبانه و … آلوده و مسموم شود.

  حجت‌الاسلام حاجی‌زاده خاطرنشان کرد: حجاب یکی از ضروریات دین و امر به معروف و نهی از منکر یک واجب فراموش شده از دین است که بر ماست در هر جایگاهی به شیوه ای مناسب و نرم به تخطی گران از واجبات دین تذکر دهیم.

  همچنین امام جمعه نور نیز با قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات یکساله مدیران گفت: مردم منطقه ظرفیت‌های لازم و موجود را به صحنه نمی‌آورند و ما مسئولان و کارگزاران نظام باید به گونه‌ای اقدام کنیم که مردم با نشاط بیشتر وارد بازار کار شوند.

  حجت‌الاسلام احمدی افزود: حضور مدیران و مسئولان در سطح شهرها و روستاها و نیز در مراکز دینی همچون نماز جمعه و جماعت سبب دلگرمی مردم خواهد بود.

  وی در ادامه با اشاره به مدیران پروازی گفت: مدیرانی که محل خدمت و سکونتشان در یک شهر نباشد، مانع تأثیر و اقدامات لحظه‌ای و حداکثری می‌شوند.

   

  برچسب ها :

  نظرات