آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ , Thursday 23 May 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99994
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۲
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  مردم از شنیدن اخبار مربوط به کشف فساد خسته شده‌اند/ به دنبال مجازات مفسدین و بازگشت اموال نامشروع مسئولان به بیت‌المال هستیم

  عضو فراکسیون روحانیت مجلس با بیان اینکه شنیدن اخبار کشف فساد در حالی که نتیجه بررسی‌های این پرونده‌ها مشخص نیست برای مردم چندش‌آور شده، گفت:‌ طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به بیت‌المال ضمن مجازات مسئولان فاسد درصدد است تا اموال نامشروع آنان را به بیت‌المال بازگرداند.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام احد آزادیخواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تاکید بر اهمیت اعاده اموال نامشروع مسئولان به بیت‌المال گفت: مردم در مورد کشف فساد اخبار زیادی را می‌شنوند و آنچه که برای مردم مهم است این است که کشف‌ها نتیجه‌بخش باشد.

  وی افزود: موضوع کشف مفاسد دیگر امروز برای مردم چندش‌آور شده، مردم می‌شنوند که چند هزار میلیارد تومان اختلاس شده و شخص اختلاس‌گر محاکمه شد اما نمی‌شنوند که آیا مبلغی که اختلاس شده به بیت‌المال بازگشته یا خیر.

  سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به بیت‌المال می‌خواهد پازل را تکمیل کند که اگر فسادی در کشور همچون حقوق‌های نجومی، زد و بند مالی و رانت اتفاق می‌افتد باید به خزانه دولت بازگردد و کسی که دست‌درازی به بیت‌المال می‌کند هم باید محاکمه شود و هم آن مقدار که از بیت‌المال اضافه بر سازمان برداشت کرده باید مسترد شود.

  آزادیخواه خاطرنشان کرد: به نظرم این برای اولین بار است که چنین اتفاقی در کشور می‌افتد البته این موضوع نباید به قدری شیوع پیدا کند و ما اصرار داشته باشیم و فکر کنیم که همه مسئولین نظام اهل زد و بند هستند که البته چنین نیست.

  وی در پایان گفت: ما برای آن اقلیتی که از بیت‌المال سوءاستفاده می‌کنند این قانون را دنبال می‌کنیم و با مفسدین برخورد خواهیم کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات