آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ , Thursday 23 May 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99984
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  سرپل‌ذهاب و قصرشیرین را آب گرفت، مسؤولان را خواب/ وضعیت زلزله‌زدگان با وقوع صاعقه و سیل شدید وخیم‌تر شد

  وقوع بارندگی شدید، تگرگ و سیلاب مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه را فرا گرفته و مردم بدون کانکس یا کمترین امکانات گرمایشی وضعیت وخیمی دارند و مسؤولان تا در بی‌تدبیری و غفلت فرو رفته‌اند.

  آوای شمال/ بارش شدید باران سبب جاری شدن سیل و جمع شدن آب به صورت دریاچه در منطقه قصرشیرین و سرپل‌ذهاب شد.

  وقوع سیل و رعدو برق شدید در منطقه زلزله‌زده سرپل‌ذهاب اوضاع مردم چادرنشین و بی‌سرپناه این منطقه را وخیم‌تر کرده است، اما هنوز مسؤولان در غفلت و بی‌تدبیری فرو رفته و فقط نظاره‌گر هستند.

  طبق اطلاع‌رسانی برخی از مردم مناطق سرپل‌ذهاب و قصرشیرین با خبرگزاری فارس، در حال‌ حاضر بسیاری از شهروندان حتی وسایل ابتدای گرمایشی ندارند و تا کمر در سیلاب هستند و وسایل اندکی که داشتند نیز خیس شده یا شدت سیل و بارندگی آن‌ها را با خود برده است.

  بازدید خبرنگار خبرگزاری فارس در مناطق زلزله‌زده حاکی از شدت بارندگی و عدم رسیدگی مسؤولان اجرایی به وضعیت مردم در این شهرستان‌های آسیب دیده است و سرگردان در حال یافتن سرپناه و نجات جان خود هستند.

  ماه‌ها است از زلزله ۷٫۳ ریشتری آبان‌ماه امسال در منطقه ازگله گذشته، اما کمبود ابتدایی‌ترین امکانات در شهرستا‌ن‌های استان کرمانشاه حس می‌شود به نحوی که حتی چادرنشینان با اینکه بارها از مسؤولان درخواست کانکس دادند اکنون تعدادی اندکی از آن‌ها نیز از این امکانات بهره چندانی ندارند و نسبت به وضع موجود معترض و پریشان هستند.

  گفتنی‌ است، براساس گزارش‌های پیاپی اداره‌کل هواشناسی استان احتمال وقوع آبگرفتگی معابر، سیلاب و تگرگ در مناطق زلزله‌زده بارها هشدار داده شده است، اما آنچه اکنون مشاهده می‌شود بی‌برنامگی در ساماندهی مردم در مناطق سرپلدهاب‌‌‌، ثلاث‌باباجانی، قصرشیرین، جوانرود و دیگر مناطقی است که براثر حادثه اخیر بخش‌های از آن دچار آسیب شده و نیاز به رسیدگی هرچه سریع‌تر دارند.

   

  برچسب ها :

  نظرات