آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ , Monday 25 March 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99979
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اسفند, ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۰
 • شما اینجا هستید :اخبار استان > اخبار محمودآباد
 •   

  مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران خبر داد

  جمع‌آوری ۵۰۰ دام هوایی در فریدونکنار و محمودآباد

  مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه طی سال‌جاری هیچ پروانه‌‌ شکاری صادر نکردیم، بنابراین هرگونه شکار و خرید‌وفروش پرندگان، غیر مجاز است، گفت: طی دو مرحله‌ گسترده از تالاب‌های فریدونکنار و محمودآباد نزدیک به 500 تور یا دام هوایی جمع‌آوری شد.

  آوای شمال/ حسینعلی ابراهیمی‌کارنامی در گفت‌وگو با بلاغ، از اجرای طرح ویژه مناطق زیست محیطی پرندگان در فریدونکنار و محمودآباد طی دو هفته‌ اخیر خبر داد.

  وی افزود: طی دو مرحله‌ گسترده از تالاب‌های فریدونکنار و محمودآباد نزدیک به ۵۰۰ تور یا دام هوایی جمع‌آوری شد.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران تصریح کرد: طی سال‌جاری هیچ پروانه‌‌ شکاری صادر نکردیم، بنابراین هرگونه شکار و خرید‌وفروش پرندگان، غیر مجاز است.

  ابراهیمی به بحث پالایش بازار پرندگان فریدونکنار و کاهش تخت‌های فروش پرندگان در این شهرستان اشاره و اظهار کرد: امیدواریم به‌سمتی پیش برویم تا شاهد وضعیت مطلوب بحث شکار و بازار فروش پرندگان باشیم و موضوعی به‌نام کشتار پرندگان را نداشته باشیم.

  وی تأکید کرد: این تیم عملیاتی همچنان به کار خود در سطح استان ادامه خواهد داد و جمع‌آوری دام‌های هوایی و نظارت بر بازار پرندگان نیز از اولویت‌های ماست.

  مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران در پایان ضمن هشدار نسبت به شیوع بیماری آنفلوانزای پرندگان، خطاب به تمامی شکارچیان گفت: از تمامی شکارچیان تقاضا می‌کنیم تا قانون را تمکین کنند چرا که علاوه بر اینکه شکار غیرمجاز جرم است از سویی دیگر، با شیوع بیماری آنفلوانزا، شکار و فروش پرندگان، سلامت جامعه را تهدید می‌کند و ممکن است اثرات سوء گسترده‌ای به جامعه وارد کند.

  برچسب ها :

  نظرات