آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ , Monday 25 March 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99969
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۹ اسفند, ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۸
 • شما اینجا هستید :اجتماعی
 •   

  خروج مدارس از چرخه اسکان نوروزی باعث افزایش اقامت‌های خیابانی می‌شود

  عضو فراکسیون گردشگری مجلس گفت: تصمیم خروج مدارس از چرخه اسکان نوروزی شتاب‌زده است و منجر به بروز مشکلاتی برای سفر اقشار کم‌درآمد خواهد شد.

  آوای شمال/ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در خصوص خروج مدارس از چرخه اسکان نوروزی برای عموم مسافران و ارائه خدمات فقط به فرهنگیان اظهار کرد: در کشور به اندازه کافی هتل، مسافرخانه و سوئیت‌های اقامتی جهت اسکان تمامی مسافران نوروزی وجود ندارد.

  وی ادامه داد: زمانی که در کشور ظرفیت کافی جهت اسکان مسافران وجود ندارد، ناچار به استفاده از موارد جایگزین خواهیم بود. آیا شایسته  است مردم را در گوشه خیابان‌ها و پارک‌ها اسکان دهیم؟ مدارس جایگزین مناسبی برای اسکان مسافران است و نباید این تصمیم اتخاذ می‌شد.

  نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خروج مدارس از چرخه اسکان نوروزی باعث بالا رفتن قیمت هتل‌ها و سوییت‌های اقامتی خواهد شد و در کم شدن تعداد گردشگر تأثیر خواهد گذاشت و با بالا رفتن قیمت هتل‌ها، اقامت خیابانی افزایش پیدا می‌کند؛ در این زمینه باید تصمیمات جدی گرفته شود و نباید اقداماتی انجام داد که منجر به بالا رفتن هزینه سفر شود.

  سلیمی تأکید کرد: اساس این تصمیم نامشخص است چراکه مدارس برای خانواده‌های بی‌بضاعت و کم‌درآمد مکان مناسبی جهت اسکان نوروزی بود و اغلب فرهنگیان نیز از همین مدارس استفاده می‌کردند، به‌ طور قطع تبعات و اثرات روانی این تصمیم بر روی اذهان اقشار کم‌درآمد تأثیر منفی خواهد داشت و حتی برخی از آنها را از رفتن به مسافرت منصرف خواهد کرد.

  عضو فراکسیون گردشگری در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تا زمانی که ساختاری مناسب جهت اسکان نوروزی فراهم نشده، نباید چنین تصمیمات شتاب‌زده‌ای اتخاذ شود و باید شرایط را برای گسترش سفر در کشور و امکان مسافرت را برای تمامی خانواده‌ها در کشور به شکل مطلوب فراهم کرد.

   

  برچسب ها :

  نظرات