آوای شمال
 • گزیده اخبار :
 • پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸ , Thursday 23 May 2019

  ابزار هدایت به بالای صفحه

  avayeshomal.ir
  آرشیو سایت

 • کد مطلب : 99961
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تاریخ انتشار خبر : ۸ اسفند, ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۹
 • شما اینجا هستید :سیاسی
 •   

  تشریح وظایف کمیته ۵ نفره برای «اعاده اموال نامشروع مسئولان»/ اموال مسترد شده برای فقرزدایی و ایجاد اشتغال هزینه می‌شود

  عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: بر اساس طرح نمایندگان کمیته‌ای 5 نفره مامور بررسی اموال مشروع و غیرمشروع مسئولان می‌شود و بر اساس تصمیم متخذه اموال مسترد شده در مسیر فقرزدایی و ایجاد اشتغال در کشور هزینه خواهد شد.

  آوای شمال/ احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جزئیات طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین به بیت‌‌المال گفت: در این طرح تعریفی از اموال متعارف و غیرمتعارف مشروع و غیرمشروع مسئولین ارائه شده و کمیته‌ای را برای این منظور تعیین شده تا در خصوص این موضوع تصمیم‌گیری کند.

  وی افزود: در این کمیته ۵ نفره نمایندگان وزیر اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه، یک نفر از قضات عالیرتبه کشور، نماینده دفتر بازرسی مقام معظم رهبری و نماینده رئیس سازمان بازرسی در آن عضویت دارند و رؤسای کمیسیون‌های قضایی و اصل ۹۰ مجلس در آن عضو هستند که در این کمیته موضوع اموال مسئولان مشروع و غیرمشروع بودن آن مورد بررسی قرار می‌گیرد.

  عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: بر اساس این طرح مقامات مسئول برای ارائه توضیحات دعوت می‌شوند و چنانچه مال نامشروعی کسب کرده باشند با تصمیم این کمیته به بیت‌المال بازگردانده می‌شوند.

  امیرآبادی خاطنشان کرد: مسئولانی که مدنظر این طرح هستند عبارتند از رؤسای قوای سه‌گانه و مشاورین آنها، معاونان رؤسای قوای سه‌گانه و مشاورین‌شان، استانداران و شهرداران هستند که اموال آنها توسط کمیته ۵ نفره مورد بررسی قرار می‌گیرد و تصمیمات این کمیته برای همه لازم‌الاجراست و قوای سه‌گانه مکلف به رعایت آن هستند.

  وی در پایان گفت:‌ در این طرح پیش‌بینی شده تا اموال مسترد شده از سوی مسئولان مربوطه برای ایجاد اشتغال و فقرزدایی در کشور هزینه شده و به مصرف برسد.

   

  برچسب ها :

  نظرات